Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Rıdvan karar vermeli

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Galatasaray'ın bir oyun planı var... Geride dört kişi oynuyor, ortada oynayan Fatih ile Popescu zaman zaman birbirlerinin kademesine giriyorlar. Bu sistem kolay oturmadı.. Fatih Terim ancak geçen senenin ortalarına doğru, liberosuz oyun tarzını futbolcularına ezberletti ve kabul ettirdi.

Galatasaray orta sahası, dünkü Fenerbahçe maçında olduğu gibi defansa çabuk gelirse, savunma hatasız oynuyor.

Fenerbahçe için aynı şeyleri söylemek zor. Beşiktaş-Fenerbahçe maçında Rıdvan Dilmen, defansı liberolu oynattı. Johnson, Saffet ve Alpay Fenerbahçe defansında görev yaptılar. Önce Saffet libero oynadı, sonra da Murat Yakın bu görevi o üstlendi. Kendi kendime, ‘‘Fenerbahçe bu yıl liberolu sistemi benimseyececek herhalde?’’ diye düşündüm ama yanılmışım.. Dün akşam Fenerbahçe ön libero ile oynamaya başladı. Johnson, Saffet'le Alpay'ın önünde oynadı. Johnson sakatlanıp, çıktıktan sonra bu sefer Murat Yakın ön libero görevini üstlendi. Şimdi bu olmadı Rıdvan... Karar ver... Fenerbahçe takımını ya liberolu oynat, yahut da ön liberolu... Buna sen karar vereceksin. Elindeki oyuncuları en iyi sen değerlendirebilirsin. Sisteme göre oyuncu olmaz. Oyuncuya göre sistem kurulur Rıdvan.. Bunu sakın ha unutma. Eğer Hagi'nin attığı nefis frikik golünden sonra Fenerbahçe defansının tek hat üzerinde oynamasının sonucu Arif, girdiği iki net gol pozisyonunu değerlendirseydi, F.Bahçe oyunun başında çökerdi.

LİGLER ÇOK YAKIN

Galatasaray'ın oluşmuş birikimi var. Fizik güçleri belirli bir seviyeye gelirse gene ligin en güçlü, en olgun ve en disiplinli takımı olur. Fenerbahçe'nin çok iyi oyuncuları var. Yavaş yavaş da takımı oturtacaklar. Ama ligler çok yakın Rıdvan bunu unutma. Bir an önce karar ver.. Özellikle forvet oynayacak oyuncularda güzel seçim yap.

Dün akşam ben, Emre'yi alkışladım. Fevkalade bir oyun sergiledi. Popescu, Beşiktaş maçındaki dağınık ve savruk oyununu dün akşam tekrarlamadı. Ümit bir gol kaçırdı ki anlatılmaz ama defans görevinde çok iyiydi. B.Hakan toparlanacak.. Arkadaşlarının desteğine ihtiyacı var.

Hakem Mustafa Kalkandelen çok hata yaptı. Her iki takımın aleyhine yanlış düdükler çaldı. Tabii maç Fenerbahçe sahasında oynandığı için en büyük tepkiyi sarı lacivertlilerden aldı.
Bunları da Beğenebilirsiniz