« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Orta sahasız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

HER ZAMAN neyi savunduk; G.Saray'ın orta sahasını. Ve bu alanda oynayan futbolcuların, G.Saray'a hem hücumda hem de defansta çok büyük etkinlikleri olduğunu söyledik. Dün de bunun bir ispatı oldu. G.Saray defansında oynayan Ümit, Popescu, Capone, Ahmet, K.Hakan ve Ergün'ün bu kadar rakibine gol şansı verdiğine rastladınız mı, ben rastlamadım.

G.Saray maçı farklı kazandı. Ancak çok farklı da kaybedebilirdi. Hele maçın bitmesine iki dakika kala üst üste boş G.Saray kalesine çok yakın ve kısa mesafeden Antalyaspor'un kaçırdığı bir pozisyon var, bu gol olsa, maç bitti, kupa da gitti. Ancak atılan gollerden dolayı maç herkese büyük bir keyif verdi.

G.Saray'ın orta sahası öyle rahat geçildi ki, defansta oynayan Capone, Popescu, sonra K.Hakan'ın yanından Antalyasporlu forvetler rüzgar gibi geçti, tabii genç kaleci Kerem'le karşı karşıya kaldılar. Kerem'in yediği bir ilk gol var, tuttu topu içeri aldı bu doğru. Ancak genç Kerem en az 4-5 kere çok kritik anlarda Antalyasporlu futbolcuların yüzde yüz gol olabilecek pozisyonlarına aslanlar gibi çıktı ve müdahale etti. Aferin Kerem. Ancak ona söyleyeceğim bir şey var. Asla ve asla kale sahası üzerinde topu yakaladığın zaman topla kalenin içine dönme. Eğer dönersen dünkü gibi olur ve golü sen kendin atarsın. Herşeye rağmen Kerem ileriki maçlarda çok daha iyi, çok daha güvenli olacak. Bundan en ufak endişem yok.

FEVKALADE ATMOSFER

B.Hakan nefis bir gol attı. Rakibinin üzerinden attı, kaleciyle karşı karşıya kaldı ve G.Saray'ın beşinci golü oldu. Bunun yanı sıra çok da iyi oynadı. En çok koşan, 120. dakikanın sonuna kadar mücadele eden, müthiş asistlik yapan bir futbolcuydu. Zaten şu anda B.Hakan çok formda. Sahada istediği gibi oynuyor, arkadaşlarını istediği gibi yönlendiriyor.

Diyarbakır'da fevkalade bir atmosfer vardı. Tribünleri dolduran binlerce Diyarbakırlı her iki takıma, Galatasaray'a ve Antalyaspor'a müthiş destek verdiler, hem de centilmence. Kendilerine her iki takım adına teşekkür etmek yazım.

G.Saray'ın maçı kazanmasında büyük rol oynayanlardan biri de Okan'dı. Okan zaten G.Saray'ın orta blokta oynayan vazgeçilmez oyuncularından bir tanesi. Ancak dün çok yalnız kaldı. Buna rağmen elinrden geleni yaptı, çok ama çok koştu.

G.Saray için varan 1. Şimdi önünde varan 2 var, Kopenhag. Ondan sonra da varan 3, lig kupası.


Bunları da Beğenebilirsiniz