« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Olmadı Fatih

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

FATİH, 69. dakikada Hagi'yi çıkardı, yerine Hasan Şaş'ı aldı. Hagi, o dakikaya kadar Galatasaray'ın en iyi oyuncusuydu. Artı bir de nefis gol attı ve çok da keyifliydi. Sahadaki hareketlerinde futbol doluydu, oynamak istiyordu. Sarı kırmızılı forma altında 3 maç ceza alan Hagi herhalde futbola susamış olmalı. Hücumda Hagi, her an Hakan'ın yanına geldi. Rakip Ankaragücü'nün pek fazla hücum gücü yoktu ama, tek tük de olsa hücum teşebbüsünde olduğu zaman, Hagi defansının arasına girdi. Saha içinde yaptığı her hareket dört dörtlüktü ve bizim Fatih onu değiştirip, oyun dışına aldı. Sahadan iyi oynayarak dışarı alınmak bir futbolcunun keyfini kaçırır. Fatih'in bunu çok iyi bilmesi lazım. Haa, sen yanlış işler yapıyorsan tabii ki değiştirileceksin. O dakikada Taffarel de dahil her oyuncu değiştirilebilirdi, ancak futbol oynamaya her haliyle arzulu Hagi asla. Neyse, Fatih bunu tek başına kaldığı zaman düşünmeli.

AFERİN ÜMİT

G.Sarayla uğraşmak zor. G.Saray ile başa çıkmak da zor. Öncelikle orta sahası çok iyi oynuyor. Ümit, bu alanın dün akşam en iyi, en güçlü oyuncusuydu. Aferin ona. Hiç gösterişi yok, ancak bir takım arkadaşı rakip ile mücadele ederken bir bakıyorsunuz Ümit onun yardımında. Yani, rakibi diyelim ki Okan'ı geçmiş, Ümit'e takılıyor. Aynı şey Suat ve Okan içinde geçerli tabii. Okan ve Suat da Ümit gibi oyun içinde pek gözükmüyor gibi. Ancak size tavsiyem, arada bir oyunun 10-15 dakikasında bu futbolculara konsantre olun. Göreceksiniz, G.Saray takımına büyük hizmet veriyorlar. Rakiple mücadele ediyorlar, topu kazanınca da en iyi şekilde arkadaşlarına kazandırıyorlar, bunun yanı sıra rakip kalede gol arıyorlar.

Futbolda daha başka ne yapılır, onu ben bilmiyorum. Son zamanda bir iki tane bilen çıktı. Herhalde onlar bu sorunun cevabını verebilir. B.Hakan için söylenecek bir şey yok. Dört dörtlük bir forvet oyuncusu, dün de öyleydi. Hava toplarında rakibi ile çok iyi mücadele etti. Gelelim Ankaragücü'ne. G.Saray'ın bu temposuna ayak uyduramadılar. Orta sahada G.Saray'a üstünlük sağlamaları mümkün değil. Bir de üstelik Capone, Popescu, özellikle Bülent ve Ergün çok dikkatli, basit futbolun icab ettiği gibi oynadılar. Maçın galibi G.Saray, hiç kimse sesini çıkarmasın. Bileğinin hakkıyla galip, yüreğinin coşkusuyla galip. Hakem Serdar Tatlı da mükemmel bir maç yönetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler