« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Okan ve Sergen

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

DÜN G.Saray takımı süper oynadı. Aslında hiçbir futbolcuyu birbirinden ayırmamak lazım. Zira Taffarel'e pek top gelmemesine rağmen o da her an oyunun içindeydi. Ancak, G.Saray'ın golünü atan ve B.Hakan'a nefis bir kafa pasıyla gol attıran Okan ve geldiği günden beri G.Saray'da her gün bir merdiven yukarı çıkan ve dün de dört dörtlük oynayan Sergen'i çok az bir farkla da olsa diğer G.Saraylılar'dan ayırmak lazım.

Okan attığı ve attırdığı gollerin yanı sıra sahada ayağını basmadık yer bırakmadı. Zaten onun en büyük özelliği bu. G.Saray orta sahasının, yani Ümit'in, Emre'nin, Suat'ın ve onun oluşturduğu bu alanda zaten mücadele etmeyen yok. Ancak, dün akşam Okan, birkaç kişilik koştu ve süper işler yaptı.

Gelelim Sergen'e... Sergen artık mücadele ediyor. Arkadaşlarına güzel paslar veriyor. Hücuma kalktığı zaman süratle rakip defansın üstüne gidiyor. Bunlar çok güzel. Ve en önemlisi, takım arkadaşları ile çok iyi bir uyum içerisinde. Zaten G.Saray Futbol Takımı'nın en büyük özelliği bu. Aralarında uyum, dostluk ve özveri var. Sergen bu özellikleri çabuk kapmış. G.Saray takımında asla yabancılık çekmiyor.

<ı>BENCİLLİĞİ BIRAK

Yalnız ona benim hatırlatmak istediğim iki pozisyon var. Birincisi B.Hakan yüzde yüz gol pozisyonundaydı, gol atması işten bile değildi. Sergen'e pas verdi. Kaleci Milosevski'nin burnunun dibindeydi Sergen. Çalım çalım üstüne ve topu dışarı attı. Bu gol kaçmaz Sergen. Kaçırırsan da eleştirilirsin. Gelelim ikinci pozisyona. Trabzon defansı bir tek Nikolovski ile yakalandı. Top Sergen'in ayağında. B.Hakan'la birlikte Trabzonspor kalesine doğru koştular. Nikolovski, Sergen'in üstüne doğru geldi, B.Hakan bomboş. Sergen kendisi golü atmak istedi ve B.Hakan'ı pas geçti. Bu da olmadı Sergen. İleriki günlerde bu yanlışlarını da düzeltirse, tabii ki G.Saray'da futbol gücü çok iyi olan bir Sergen güzel şeyler yapar. Ancak G.Saray'dan daha çok, Sergen'in G.Saray formasıyla çok daha iyi olacağı ve güvenini kazanacağı kesin.

Trabzonspor bir-iki gol pozisyonu yakaladı. Ama onlarda bir Fatih var ki, aman Allah. İşin gerçeği şu. G.Saray, Trabzonspor'dan en az iki gömlek daha iyi bir takım. Ve sahada Trabzonspor'u sürklase etti. Tabii, kazanan G.Saray olacak. Bir de üstelik penaltı kaçırdı. Bravo G.saray'a. İleriki günlerde Hami'yi kazanması dileğiyle, iyi yarınlar Trabzonspor'a.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler