Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Neden Marsilya?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Turgay ŞEREN

Porto, Mehmet Cansun'a Jardel için 6 milyon dolar ve önce 3 sonra tam 6 futbolcu önerdi. Yani yarım bir takım teklif etti.

Süren, bunu engelledi Ve Jardel'i 7 milyon dolar (sonradan 10 milyon dediler) artı 2 kiralık futbolcu karşılığı Marsilya'ya verdi. NEDEN?

Galatasaray'da neler oluyor? Birileri ortaya çıkıp, Galatasaraylılara doğruları anlatmalı. Jardel meselesinden söz ediyorum. Mehmet Cansun, Porto'ya gitti, ‘‘Jardel'in işini hallettim’’ dedi. 3 Portolu oyuncu, (hatta daha sonra oyuncuların sayısı 6'ya çıktı) artı 6 milyon dolar G.Saray'a verilecek, Jardel de, Porto'ya transfer olacaktı.

Ama Faruk Süren bu transferi veto etti. Cansun'u durdurdu. Süren, Marsilya'ya uçtu ve Jardel Marsilya'ya verildi. Karşılığında da 7 milyon dolar ile Perez ve ismi duyulmamış bir Kolombiyalı futbocu kiralandı. (bu 7 milyon rakamını daha sonra G.Saray yöneticileri 10 milyon dolara çıkardılar)

YANIT VERİN

Benim aklım karıştı... Porto neredeyse yarım bir takım teklif etmişti. ve artı 6 milyon dolar. Ama Marsilya'nın teklifi kabul edildi. Faruk Süren gerekçeyi de açıkladı; Porto'ya 4.5 milyon dolar borcumuz vardı. Portekiz Kulübü bunu bize vereceği 6 milyon dolardan bu borcu düşmek istedi. Onun için Porto'nun teklifini kabul etmedik.

Şimdi söylendiğine göre 10 milyon dolar alınacak. Söylendiğine göre diyorum. Çünkü Galatasaray'da hiçbir alacak verecek, kağıt üstüne doğru dürüst dökülmedi. O yüzden Galatasaray ekonomisi dibe vurdu ve kimse işin içinden çıkamıyor.

Galatasaray'ın, Porto'ya 4.5 milyon dolar borcu var. Kabul, peki Marsilya'dan alınacak bu parayla o borç ödenmeyecek mi? Ödenecekse neden aralarında gerçekten dünya futbolunun yıldız isimlerinin bulunduğu Porto'nun teklifi reddedildi.

Dediğim gibi birileri bunu G.Saraylılara anlatmalı...


Bunları da Beğenebilirsiniz