« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Mutlu Çelik

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Uzun zamandan beri spor yazarlığı yapıyorum. Maçlara gidiyorum ve maçlarda gördüğümü de maç sonrası, maçın eleştirisi olarak yazıyorum. Yazılarımı okuyarnlar bilecek. Hiçbir zaman maçın hakemini yazımın başlığı olarak yapmam. Eğer çok iyise, yahut da maç içinde neticeye tesir edecek birkaç hata yaptıysa, yazımın sonunda bahsederim. Zira maçın esas aktörleri, yazılması gerkenler futbolculardır. Ancak, dün akşam sahada daha oyunun başından itibaren maçı katleden, maçın gidişatını çeviren bir hakem izledim. Tabii mecburen de onu yazımın başlığına çikardım. Sakın ha yanlış anlaşılmasın, Fenerbahçe çok kötü oynamadı. Dün akşam ki Erzurumspor karşısında öyle veya böyle birkaç oyurncusunun gayretiyle maçı kazanırdı, bundan en ufak bir endişem yok. Zira sahada Anderson, Rapaiç, Baliç gibi sırtındaki forma için çırpınan oyuncular vardı, hepsini de kutlamak isterim.

YAZIKLAR OLSUN

Sağ kulvarda oynayan Yusuf var. Şimdi Mustafa'ya sormak lazım. Tabii cevap verirse... Yusuf'un ikili mücadelelerde gücü yok, sürati desen hiç yok. Peki bu Yusuf, nasıl 3-5-2'nin sağ kulvarında oynuyor Mustafa? Neyse esas maçın hakemine gelelim. Oyunun başında, Erzurumsporlu Kovaçeviç, tek başına Fenerbahçe ceza sahasının üstüne kadar geldi, Ogün kendisini düşürdü. Pozisyon faul ve Ogün'e kırmızı kart. Hakem ‘‘Devam’’ dedi. Arkadan kısa bir süre sonra yine Kovaçeviç, rakibinden topu söktü ve Erzurumspor'a bir gol kazandırdı. Maçın kahramanı Mutlu Çelik, santrayı gösterdi yani golü verdi. Aaa, bir de baktık yan hakem bayrak sallıyor. Ofsayt olsa yan hakeme hak vereceğim, meğerse faulü ikaz etmiş. Kovaçeviç topu sökerken ‘‘Faul yaptı’’ demiş. Orta hakem pozisyonun çok yakınında ve golü verdi. Sen yan hakem olarak nasıl buna müdahale ediyorsun? En önemliside Mutlu Çelik nasıl onun kararını kabul ediyor? Yazıklar olsun... Ben bu Federasyon Başkanı ile Türk futbulu yürümez diyordum, bir de üstüne Merkez Hakem Komitesi ve hakemleri çıktı.

Şöyle bir yazımı okuyun baştan, Mutlu Çelik dürüst hakem olsaydı, maç nasıl başlar nasıl biterdi, onun değerlendirmesini siz yapın.


Bunları da Beğenebilirsiniz