« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Mustafa konuş

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

BURSA'daki Bursaspor- Fenerbahçe lig maçından sonra ‘‘Mustafa konuş’’ diye bir yazı yazdım. Fenerbahçe 2-0 galipken, 10 kişi kalmış rakibinin karşısında hiçbir şey oynamadan, son 8 dakikada iki gol yiyip berabere kalınca, bunun hesabını tabii ki, önce teknik direktör, sonra da futbolcular vermeliydi. Nitekim, kupa maçını Fenerbahçe 2-1 kazandıktan sonra Mustafa basın toplantısında aynen şu sözleri söyledi; ‘‘İstanbul'a gelince konuşacağım.’’

Ne söyleyecek diye hergün Hürriyet Gazetesi Spor Servisinde tüm gazetelerin spor sayfalarını dikkatle izledim. Mustafa'dan tık yoktu. Ama Baliç'in beyanı vardı ‘‘Orta sahamız böyle oynarsa, bizim maç kazanmamız, gol atmamız çok zor’’ İşte Baliç'in söyledikleri Fenerbahçe'nin en gerçek yüzü ve en büyük zaafı.

Dün akşam Fenerbahçe, Samsunspor karşısında iki penaltı golüyle kazandı. Maçın geneline bakarsanız, televizyon istatistiklerine dikkat ederseniz, Samsunspor futbol oynadı. Sarı lacivertli takım izledi.

GERÇEKLER ANLATILMALI

Hakemin penaltı düdüklerine itirazlar var. Doğaldır. Kimi penaltı der kimi demez. Bana göre ikisi de penaltıydı. Birinci penaltının oluşundan önce Andersson rakibine faul yaptı. Bu doğıru. Yılnur Önen düdük çalmadı. Sonra Andersson'un zıplayışına kambura yatan Samsunsporlu futbolcu penaltı yaptı. Hakem, ikinci hatayı yapamamak için penaltıyı gösterdi. Denilebilir ki, Andersson'un yaptığı ilk faulu verse, bu penaltı olmayacak. Bu doğru. Ama, o yanlışı yapmışsa, ikinci yanlışı yapmamalı hakem.

İkincisi için söyleyecek bir şey yok. Herkes hem fikir. Hakem doğru çaldı deniyor penaltı için. Ama gelgelelim ikinci 45 dakikada Samsunspor çok iyi oynamasına rağmen, net gol pozisyonu yakalayan gene genç Serhat oldu. Bu goller kaçmaz Serhat. Bu golleri kaçırırsan, yedek kulübesinde oturursun.

Mustafa maç sonrası ne söyleyecek bilmiyorum. Gerçekleri anlatmalı, gerçekleri söylemeli. Zaaflardan bahsetmeli. Asla şikayet etmeden, ‘‘Yanlışlarımızı düzelteceğiz’’ demeli ve nasıl düzelteceağini de anlatmalı. İlk yarı bitti sen ve Fenerbahçe ne zaman konuşacaksınız Mustafa.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz