Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Moral maçı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

FENERBAHÇE'nin, dün akşam bir tek amacı vardı. Bana göre de bu maçta tek amaçları olmalıydı. Galibiyet ve sonunda elde edecekleri 3 puan.

Neden? diye sorabilirsiniz. Önce onu izah edeyim. Fenerbahçe, Ankara'da, G.Birliği karşısında çok büyük bir tokat yedi. Eğer dün akşam da kendi sahasında bir şansızlığa uğrasaydı, puan kaybetseydi, F.Bahçe kıyısında çok şeyler değişirdi. İşte, bu galibiyet böyle bir kötü dalgalanmayı, önledi. Bu nedenle Fenerbahçelilerin bu galibiyet ile mutlu olması lazım.

Haaa... Maç nasıldı, F.Bahçe nasıldı? derseniz onu da izah edeyim.

Önce tabii ki kaleci Rüştü. Yazılarımı okuyanlar çok iyi bilir. Rüştü'yü her zaman övdüm. Ama dün akşam onu ayıpladım. Yediği ilk golde öyle bir hata yaptı ki, bırakın Rüştü'yü, bırakın bir başka kaleciyi, herhangi bir amatör takımın defans oyuncusu bile böyle bir hata yapmaz. ‘‘Al bu topu, gol at’’ demez. Maalesef Rüştü bunu yaptı.

Haa... Daha sonra F.Bahçe'nin, rakip kalecinin burnunun dibinden kaçırdığı 3 net, inanılmayacak yüzde yüz gol pozisyonu var. Tabiii bunun yanında yine Coulibaly'nin, Rüştü'nün bir metre önünden ayaklarına çarptırıp kaçırdığı bir ikinci gol de var. Bu gol olsaydı, F.Bahçe toparlanabilirmiydi, büyük bir moralsizlik içine mi girerdi? Bilmiyorum. Varsayım üzerine konuşmak zor.

Fenerbahçede iyi oyuncular var mesela Lazetiç. Çok koşuyor ancak çok top eziyor. Ve inanılmaz pas hataları yapıyor. Andersson sadece gol noktalarında değil, orta saha ve defanstada yürekten oynuyor. Onu kutluyorum.

Fenerbahçe'nin sorunu defansında. Abdullah'ın yerini çok kaybetmesi, Fener'e çok pahalıya mal olurdu. Coulibaly ofsayt pozisyonunda olmasa, bir metre geriden fırlasa, 4 kez Fenerbahçe altı pası içine girer ve belki de maçın skorunu değiştirirdi.

Yazımın başıma dönüyorum. Fenerbahçe takım olarak, yönetim olarak, teknik kadro olarak ve seyircisi ile birlikte maçı kazanarak moral buldu. Ancak Fenerbahçe iyi oynamıyor. Baliç,

ortalarda yok. Rapajiç'i attığı frikikte gördük. Madem oyanayabilicekti, neden ilk onbirde sahaya çıkmadı onu anlayamadım. Ogün, kendini toparlamış, fena oynamadı. Ancak Mustafa

Doğan ve Mirkoviç, çift stoper olarak asla ve asla Fener'in istediği uyumu sağlayan savunma adamları olamaz. Hakem Ali Aydın'ın kartları son derece doğruydu. Ama, maçı iyi mi yönetti? Hayır.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler