« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Milliler mükemmel oynadı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Milli Takımımız, karşısında gerçekten çok koşan, zamanı gelince ikili üçlü pres yapan, çok iyi yardımlaşan ve özveriyle oynayan bir takım buldu. Bu takımı sahada mağlup etmek için gerçekten çok güzel şeyler yapmak lazımdı; nitekim milli takımımız da bunu başardı, Tabii başta Sergen'den sözetmek lazım. Hatırlayacaksınız, maç öncesi Sergen'e ve Tugay'a bir yazı yazdım. Dedim ki, ‘‘Mustafa Denizli size güzel bir kapı açtı. Kendi takımlarınızda oynamazken sizi milli takıma aldı. Haydi çıkın, kendinizi gösterin. Milli takımda başarılı olursanız maçı kazanırsınız, kendi takımınıza büyük bir gururla dönersiniz’’ dedim.

BRAVO HEPSİNE

Nitekim yanılmadım. Sergen'in arkasından Tugay da oynadığı sürece çok iyiydi. Rakibin yaptığı prese Türk Milli Takımı'nda dayananlardan bir tanesiydi. Defansta Alpay, Beşiktaş'ta ne kadar kötü oynarsa oynasın söz konusu milli takım olunca sahanın en iyilerinden oluyor. Nitekim dün akşam da öyleydi. Milli takımımızın sağ kulvarında Okan alışılmış güzel oyununu tekrarladı. İleri gitti, geri geldi, hatta bir keresinde rakip bariz ofsayttayken ilk yarıda onu kovalayan Okan'dı. Hani hakem bayrağını kaldırmasa Okan pozisyonu bozacak, gole mani olacaktı.

B.Hakan'ın attığı gol gerçekten nefis. Sergen'in korneri ne kadar düzgünse B.Hakan'ın zaman ayarlaması da o kadar mükemmeldi. Sakın ha maçı 2-0 kazandık diye farkı az görmeyin. Moldova öyle kenara atılacak bir ekip değil. Yazımın başında da söyledim, bu takımla mücadele etmek için, onlara üstünlük sağlamak için mükemmele yakın, futbol adına güzel şeyler yapmak lazımdı, milli takımımız da bunu başardı. Bravo onlara. Sergen'in 90'ıncı dakikada attığı harika depar ve nefis golü maçın en mükemmel hareketiydi.
Bunları da Beğenebilirsiniz