« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Keyifli maç

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

FENERBAHÇE'nin galibiyeti son dakikada geldi. Ogün'ün şık vuruşu, Fenerbahçeliler'e saha içinde ve saha dışında büyük sevinç yaşattı. Tabii ki kazanmak güzel bir şey. Ancak Fenerbahçe maçı kazanırken, ne yaptı, nasıl oynadı, bunu biraz anlatmak lazım.

F.Bahçe, liberolu oynuyor, bu doğru. Ama Saffet'in libero oynadığı bir sistemde bundan bahsetmek hiç doğru olmaz. Atılan her uzun top, Fenerbahçe defansının arkasına düştü. Çoğu kez de rakip Altaylı futbolcular, kaleci Rüştü ile karşı karşıya kaldılar. Hele hele maç 2-2 iken Sinan'ın kaçırdığı bir gol var... Top, Rüştü'yü geçti, direğin içine vurdu, geri geldi. Top gene Sinan'ın ayağındaydı.. Bir kez daha vurdu ve top dışarı çıktı. Bu vuruşlar hep kale sahasının içinde oldu. Bu pozisyon gol olsa sonrası ne olurdu bilinmez. Ama futbolun güzelliği zaten burada. Bitiş düdüğüne kadar ne olacağı hiç belli değil.

KEMALETTİN'İ BEĞENDİM

Ben dün akşam Fenerbahçe'de, orta sahanın göbeğinde oynayan Kemalettin'i beğendim. Geçen haftaki Kocaeli maçında onu ikaz etmiş, ‘‘Kemalettin, futbolcu sahada koşmalı, sahada oynamalı’’ demiştim. Dün, Fenerbahçe'nin en iyilerindendin, tabii ki alkışlanacaksın. Sen, futboluna bak.. Senin için ne yazmışlar, ne çizmişler hiç aldırma. Alpay'da büyük düşüş var. Kısa boylu Altay forvetleri bile Alpay ile havadan rahatlıkla mücadele ediyorlar. Dikkat Alpay. Rüştü beni bu kez çok şaşırttı. Kaç haftadır Fenerbahçe'nin kurtarıcısı olan Rüştü dün akşam az daha takımının yenilmesine neden oluyordu. Kalesini defalarca lüzumsuz yere boşalttı. Hem de ceza sahasının 10-15 metre dışına kadar çıktı. Rakip, topu kapıp, bir düzgün vuruş yapsa gol olması içten bile değil. Preko ve Johnson çok yorgunlar belli. Hele Preko, maçın 80 dakikasını yerde geçirdi. Altay'da Mapeza, takımının en kötü oyuncusuydu. Fenerbahçe'nin attığı ilk iki golde büyük suçu var. Hatta Preko'nun kaçırdığı bir başka pozisyon var, gene Mapeza sahnedeydi.

3-2 biten maçın seyri güzel olur. Biz de gerçekten maçı izlerken çok keyiflendik. Hakem Metin Tokat'ın sarı kartları cebinde kaldı. Oysa dün akşam Fenerbahçe'den en az iki oyuncunun üst üste iki sarı kart görüp, oyundan çıkması gerekiyordu. Bu oyunculardan biri de Abdullah'tı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler