Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Kaçırırsan yersin

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

GALATASARAY oyunun başında Capone'nin ayağından müthiş ve inanılması zor bir gol kazandı. Bu golden önce ve sonra sahaya çok iyi yayıldı ve iyi de oynadı. Özellikle, bundan önceki maçlarda süper bir form gösteren Hasan Şaş, bir futbolcunun kaçıramayacağı golleri kaçırınca, Galatasaray için beraberlik sonucu da tabii ki kaçınılmaz oldu. Bunun yanı sıra ikinci 45 dakikada Galatasaray'ın ve maçın en iyi oyuncularından Emre'nin, sonradan giren Arif'in boş Trabzonspor kalesine iki metreden topları dışarı atınca ve gol yapamayınca artık futbolun kuralı tabii ki işleyecekti ve nitekim de işledi.

92'inci dakikada Taffarel, ondan beklenmeyen bir hatayı yapıp, topu elinden kaçırınca, beraberlik golü geldi. Şunu da unutmayalım bir yan ortada Zafer, Taffarel'in burunun dibinden topu ağlara gönderemeyip ıska geçince, artık Trabzonspor tribünleri bile gol atamayız diye düşününce Taffarel imdatlarına yetişti.

Galatasaray'da Popescu her zamanki gibi iyi oynadı. Çok akıllı ve ve çok güvenliyi. Bülent de öyleydi. Ancak, Galatasaray'ın dün akşam parlayan yıldızı, sahada basmadık yer bırakmayan ve rakipten fevkalede topları çalan Emre'ydi. Ama o da kervana katıldı ve boş kaleye golü kaçırdı.

2 PUAN UÇTU

Lucescu, değişik bir oyun planıyla çıktı. Santrforsuz oynadı. Hasan Şaş, zaman zaman Hagi ve Emre orta sahadan kopup gelen Okan ve Suat rakip defansı her zaman zorladılar. Galatasaray, kaçırdığı gollerin hesabını şimdi düşünmeli.

İki puan uçtu gitti.

Trabzonspor'u ben beğendim. Galatasaray'a bayağı kök söktürdüler. Özellikle son yarım saatte bütün oyunu Galatasaray defansının üzerine yıktılar. Orta sahaları, biraz daha dikkatli olsa çabuk oynarken, rakibi Galatasaraylılara topu kaptırmazsa, seyiri çok daha güzel bir futbol ortaya çıkacaktı. Trabzonspor'un bir santrforu var Lange. O nasıl futbolcudur anlamak mümkün değil. Sahaya bir tane direk dikseniz belki daha iyi görev yapardı. Hiç olmazsa tesadüfen ona çarpan top belki Trabzonspor'un hayrına olurdu.

Trabzonsporlular'ın Giray Bulak'ı neden protesto ettiğini anlayamadım. Giray Bulak bir Türk hoca ve takımı Trabzonspor da Galatasaray karşısında bayağı yürekten oynadı ve beraberliği de yakaladı. Trabzonsporlular neden destek olmuyorlar. Elinde genç bir kadro var. Bu kadronun da yapabileceği bu.


Bunları da Beğenebilirsiniz