GeriSpor Turgay Şeren: Kabul edin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turgay Şeren: Kabul edin

Turgay ŞEREN

F.BAHÇELİ taraftarların bu yıl kabul etmesi gereken büyük bir gerçek var. O da takımlarının son zamanlarda rastlanan en kötü F.Bahçe ekibi olduğudur. Ben hatırlamıyorum, belki onlar hatırlar. Şöyle bir 10-15 sene gerilere de gidebiliriz. Siz hiç sarı lacivertli ekibin peş peşe kendi sahasında farklı mağlubiyetlere uğradığına rastladınız mı? Ben rastlamadım. O zaman yapılacak şey şu. Bu yılki F.Bahçe futbol takımını olduğu gibi kabul edip, ona göre önümüzdeki yılın tedbirlerini almaktır.

F.Bahçe takımı koşmuyor, mücadele etmiyor, ayağa pas oynamıyor. En önemlisi, süratli futbol hiç oynayamıyor. Sadece ve sadece yan yan paslar ve iki üç pasın sonunda da kaybedilen toplarla rakibin hücumu. G.Birliği, F.Bahçe'den çok daha iyi oynadı. Hatta sahadan sildi denilebilir. Özellikle ilk yarım saatte F.Bahçe takımı kendi sahasından çıkamadı. Hatta yanımdaki F.Bahçeli dostlar, ‘‘Yahu bizim takım deplasmanda mı oynuyor?’’ diye garip laflar ettiler.

ÖZGÜVENLERİ KAYBOLMUŞ

Bir futbol takımının en büyük özelliği nedir biliyor musunuz? Özgüvenleri. F.Bahçe takımının özgüvenleri kaybolmuş. Yalnız kendilerine karşı değil, yanındaki arkadaşına karşı da kaybetmiş. Hiçbir futbolcu arkadaşının yardımına koşmuyor. Kimbilir, belki de koşacak mecali, kuvveti yok. Engin'in yediği ilk golü affetmem mümkün değil. F.Bahçe defansında Alpay'a dikkat ettiniz mi? Hiçbir olumlu hareketi yok. Alpay, Milli Takımımızın ve F.Bahçe'nin temel direği değil mi? İyi güzel de, nerede Alpay? Uche zaten futbolu bitirmiş. Neden oynatılır, anlamak mümkün değil. Johnson için çok yazdım. Hiçbir futbol yumuşaklığı yok. ‘‘Neredeyse topu kıracak’’ diyorum, gene de ısrar ediyorum. Tayfun perişan perişan koşuşturup, duruyor. Yaptığı hiçbir olumlu hareket yok. Hele o Moshoeu. Bir de kalmak istiyormuş F.Bahçe'de. Oulare için fikrimi sorarsanız, ben hemen onu yarın uçağa bindirir, ülkesine gönderir ve kendisine teşekkür ederim. Moldovan bir gol attı. Zaten onun görevi, becerisi o kadar. Tekrar ediyorum. F.Bahçe'nin son yıllardaki en kötü takımı olduğunu kabul etmek lazım. Yürümeyen, koşmayan, yürekli oynamayan böyle bir F.Bahçe'ye ben futbol hayatımda hiç rastlamadım.

G.Birilği'ni ve Cavcav'ı kutluyorum. Adam Souza diye bir Brezilyalı almış, sahada basmadık yer bırakmıyor. Phiri de öyle. F.Bahçe'den çok daha ucuza, belki de iki futbolcusunun değerine G.Birliği takımı yaratmış. İlhan Cavcav'ı ve tüm G.Birliği futbolcularını kutluyorum. Tabii, teknik direktörleri Samet Aybaba'yı da.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle