Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Hagi varsa korkma

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

DÜN Galatasaray karşısında, çok kötü bir Bursaspor takımı vardı. Yabancı Alman kalecisinden, sol açığına, sonradan giren oyuncularına kadar, hepsi Türkiye Birinci Ligi'nde öyle alkışlanacak futbol oynayabilecek oyuncular değil ne yazik ki. Bursaspor seyircisi haklı. Diyorlar ki, Bursa'ya güçlü bir Bursaspor takımı, lazım. Ancak bu nasıl gerçekleşir bilemem.

Şimdi gelelim bizim Galatasaray'a. Dün bu kötü Bursaspor karşısında Galatasaray'a maçı kazandıran Hagi'dir. Oyunun birinci dakikasından sonuna kadar takımda en iyi mücadele eden, rakibi ile- ki çok sıkı bir markajdaydı Hagi- dişe diş kapışan, ondan ve diğerlerinden kurtulup pas veren ve iki golün başlagıcında başrolü oynayan gene Hagi oldu. Kendisini yürekten kutluyorum. Ve diğer Galatasaraylıları da ayıplıyorum. Özellikle başta Emre'yi OkanHakan'ı ve Capone'yi. Capone eski fizik gücünü kaybetmiş. Ne olmuşsa sürati de kalmamış gibi. İlk yarıda Bursaspor sol açağı Oktay, onun gerisinden iki top aldı ve en az iki metre topla önüne geçti. Allahtan verdiği paslar Bursasporlu futbolculara değil, Galatasaraylı futbolculara ve Taffarel'e.

BÜYÜK TEHLİKE

Galatasaray'da büyük bir tehlike var. Bunun Lucescu önlemeli. Eğer Lucescu önleyemiyorsa, o zaman yönetim onun dikkatini çekmeli. Dünkü Galatasaray da, sarı kartlar birbirini kovaladı, K. Hakan sahada bir gladyatör. Erol Ersoy'u arkasından kovalıyor. Erol Ersoy da görmemezlikten geliyor. Emre, Hürriyet gazetesinin manşetinde çıktı. ‘‘Ben şımarmam’’ dedi. Ama çok şımarmış. Göreceksiniz 1-2 maç sonra peş peşe sarı kart alacak. Arkasından da kırmızı kart.

Orta sahada sadece biraz Suat. O da şaşkına dönüyor zavallı. Hagi ve gene Hagi. Sahanın içinde sadece futbol oynamakla kalmadı. Arkadaşlarını da ikaz etti. Hele bir keresinde de Jardel yerinde heykel gibi durunca, neredeyse Jardel'in üstüne koşup, onu şöyle bir sarsacaktı. Jardel bir gol attı. Kale çizgisinin 1 metre yakınında. Onu da atması lazım. O golü atması için de isminin Jardel olmasına gerek yok.

Galatasaray, istediği 3 puanı aldı Bu doğru. İsmi zorlu bir deplasmandı Bu da doğru. Galatasaray özellikle Lucescu, takımın oyununu belirli bir düzene getirmeli. Kimin ne yaptığı hiç belli değil. Öncelikle Jardel'in yanına ikinci bir santrfor bulmalı ve onda ısrar etmeli. Hasan Şaş oyuna niye girdiğini pek anlamadı. Zaten koşmadı da. İşin gerçeği şu. Galatasaray, arzulanan düzeyde futbol oynamıyor ve disiplinden çok uzak.


Bunları da Beğenebilirsiniz