« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: G.Saray'a farketmez

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

DÜN akşam Galatasaray, seyircili Ali Sami Yen'de ne oynuyorsa, aynısını oynadı ve iyi futbolunun yanısıra güzel goller attı. Oyunun 26. dakikasında bir korner atışında Bülent'in kafa vuruşuyla Galatasaray bir gol kazandı. Ancaaak, hakem yan hakemin bayrağına uyarak golü iptal etti. Çeşitli yorumlar oldu tabii. Top dışarıdan geldi dendi. İlk topa vuran Bülent'in kafa vuruşunda top Gaziantep kalesine girerken ofsayt denilen Ümit dokundu dendi. Ama netice olarak gol iptal edildi. Benim uzaktan gördüğüm kadarıyla direk dibinde bir Gaziantepli futbolcu vardı. Topun dışarıdan gelmesi mümkün değil. Zira Ergün sol ayağının içiyle sağdan korner attı. Verdiği falso dışarı çıkmaz. Bana göre ofsayt da olmaz. Gaziantep kalesinin direğinin dibinde bir defans oyuncusu vardı. Neyse, Galatasaray Allah'tan daha sonra Jardel'in nefis kafa vuruşuyla arkadan, Suat ve Ümit'in fevkalade bir kanat kombinasyonunun sonunda Ümit'in Arif'e attırdığı ikinci golle rahatladı.

GÜZEL DEĞİL

Galatasaray'da Taffarel fevkalade. Oyunu arkadan öyle güzel yönlendiriyor ki, G.Saray defansı bu nedenle çok şanslı. Popescu kontrollü oynadı. Özellikle ilk yarıda mükemmel kademeye girdi. Bülent ile iyi anlaşıyorlar. Zaten G.Saray defansında sorun yok. Capone da oynasa, Fatih de oynasa, Hakan da oynasa, Ergün de oynasa G.Saray'ın sağ ve sol kulvarı hücumda ve defansta her zaman dengeli oluyor. Dün akşam da öyle oldu. Ümit fevkaladeydi, Suat da öyle. Arif'e dikkat ettim, daha toparlanamamış. İleride olacak, daha doğrusu olmalı.

Gaziantep, G.Saray kalesinde ikinci yarıda Fatih ile 1-2 net gol pozisyonu yakaladı, hem de Taffarel'in burnunun dibinde. Ama Fatih kolayı değil, iki pozisyonda da zoru yaptı. Birini Taffarel'e nişanladı, diğerini dışarı attı.

Tribünlerimiz artık bir şeye inanmalı. Rakip futbolcuları ve taraftarlarını rahatsız edici davranışlarda bulunmamalılar. Çünkü bugün sen yapıyorsun, yarın onlar kendi sahalarında sana yapıyorlar. Seyircisiz oynamak güzel bir şey değil. Futbolcu konsantre olmaz, bu doğru. Ancak seyircinin tribünde centilmenlik kuralları içinde maç izlemesi için ne yapmak lazım, bilen varsa söylesin.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz