Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Denizli'nin düşmanları

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

HINCAL Uluç yine gündemimde. Zira, çok unutkan oldu. Yazdıklarını, konuştuklarını hatırlamıyor. Ve aklına ne gelirse kaleme alıyor. Tabii çuvallıyor. Hatırlayın, Avrupa Şampiyonası elemelerinde deplasmanda Finlandiya ile oynadık. Başlangıçta Fin takımı 2-0 öne geçti. Daha sonra Milli Takımımız Hakan Şükür'ün yıldızlaştığı maçı 4-2 kazandı. Bu büyük bir başarıydı. Zira, üç puan almıştık. Bu üç puanla da Avrupa Şampiyonası için büyük avantaj sağladık. Dikkatinizi çekerim, Hıncal maç sonrası şöyle yazdı, ‘‘Ben Federasyon Başkanı olsam, Mustafa Denizli'yi azlederim’’

Bu biiiir.

Ardından İrlanda ile baraj maçı oynadık; ya varız, ya yokuz. Maçtan bir gece önce Hıncal Uluç, TV'de veryansın etti. Yerden yere vurduğu o takım İrlanda karşısında şampiyonanın vizesini aldı. Bu haksız eleştiriler maç sonrası soyunma odasında yaşanacak bayram havasını da mateme çevirdi. Mustafa ve futbolcular, ‘‘İçimizdeki İrlandalıları da yendik’’ diyerek isyan ettiler.

Aynı Hıncal, bir kez daha ortaya çıktı ve, ‘‘O İrlandalı benim’’ dedi. Hem de bunu övünerek söyledi.

Şimdi soruyorum sana, Hıncal efendi.

Mustafa Denizli'nin düşmanları kim?

Bitmedi... Sadece Hıncal değil, bundan sonraki haftalarda gündemimize daha kimler oturacak kimler. Üstüne vazife olmadığı halde, sırf gündeme gelelim diyen, rating avcıları. Futbolu hiç bilmeyen ama futbol konuşan ve yazan zavallılar... Biraz sabredin. Sıra sizlere de gelecek.

Ada ve Riva

Galatasaray Mali Kongresi 452 ‘‘evet’’, 356 ‘‘hayır’’ ile sonuçlandı. Faruk Süren ve ekibini TV'de izledim, şarkılar söylediler. G.Saray Futbol Takımı, 4 yıl şampiyon oldu, UEFA Kupası'nı aldı, Süper Kupa'yı müzesine getirdi. 356 G.Saraylı, Faruk Süren ve arkadaşlarına ‘‘Biz sana güvenmiyoruz, inanmıyoruz’’ dedi. Süren ve arkadaşları kongrede adeta silkelendiler, 55 kişi daha ‘‘hayır’’ dese yönetim yerle bir olacaktı. Ancak bu yüzlerce HAYIR oyu onların umurlarında bile değil. Nasıl olsa G.Saray madden battı gidiyor. Borç ha 80 milyon dolar olmuş, ha 180 milyon dolar. Farketmez, 2-3 ay içinde Süren, bir fevkalade kongre daha yapar, bundan hiç endişe duymayın. Yine milyon kere milyon dolar, kongre desteği daha ister. Bunu isterken de tehditlere devam eder. Hatırlayın önce, ‘‘Fatih Terim gider’’ dedi, sonra da ‘‘Jardel'i, Emre'yi, Okan'ı satmak zorunda kalırım’’ tehdidini ekledi. Ve her iki kongreden de onay aldı. İyi ki aldı. Yoksa gerçekten G.Saray'ı küçültecek, sonra da ‘‘Eeee bana onay vermediniz böyle oldu’’ diyecekti.

Şimdi bekliyorum. Neyi mi? Yeni bir olağanüstü kongrede ‘‘Eğer bana onay vermezseniz G.Saray Adası'nı ve Riva'yı satacağım’’ diyeceği günleri...

Sıkıysa onay vermeyin bakalım.

Yürüyün bakalım

Mehmet Cansun'u eskiden çok severdim. Son günlerde, onu dinliyor ama kulaklarıma inanamıyorum. Daha doğrusu, inanmak istemiyorum. ‘‘2 Haziran'da stada başlıyoruz’’ dedi. Lafı ortada kaldı. Mali Kongre'de de, ‘‘Eğer G.Saray'a ekonomik yönden bir şey olursa o zaman ben de mahvolurum’’ diye konuştu. Sana ne olur Cansun? G.Saray madden battı, siz bu enkazın üstünde başkanınla birlikte yürüyorsunuz. Zamanı gelince öyle çabuk kaçarsınız ki, hepimiz şaşırırız.

Bekçi mi olacaksın?

Celal Gürcan... Sen kimsin de, ‘‘B.Hakan'a Florya'ya giremez’’ diye beyanat veriyorsun. Nasıl olacık bu? Sen kapıda bekçilik mi yapacaksın. Senin tek özelliğin, G.Saray Lisesi'nde okuman. B.Hakan 4 yıl G.Saray'a şampiyonluk kazandıran, UEFA Kupası'nı aldıran futbolcu. Ve bugünde sana, öyle veya böyle, 10 milyon dolara yakın para kazandıracak. Sen ve senin gibiler G.Saray'a ne yaptınız arkadaş? Bir daha B.Hakan'ın ismini ağzına alma. O ve Fatih Terim, G.Saray futbol tarihine altın harflerle yazıldı. Bunu böyle bil.

Olmadı Şenol

Moldova maçını kazandık. Tabii hepimiz mutlu olduk. Şenol Güneş ortaya çıktı. Demeç demeye şahit ister, ‘‘İçimizde Moldovalı yok’’ gibi garip bir laf etti. Bu ne demek be Şenol? Maçı kazanmışsın, ileriki maçlara ümitle bakıyorsun. 30 bin kişi milli maça koşmuş, sevinçle stadı terkediyor. Böyle abuk sabuk sözlere ne gerek var? Sen sen ol, bir daha böyle acayiplikler yapma. Galibiyetin keyfini çıkar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler