« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Daha farklı olurdu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

G.SARAY'ın kötü oyunu Bursaspor maçından beri devam etti. Ama bu sefer karşısında çok iyi hazırlanmış, başlarında da çok iyi bir teknik adam olan Bülent Ünder'in Samsunspor'u vardı. Sakın ha kimse kızmasın, dünkü G.Saray'ı Samsunspor çok daha farklı mağlup edebilirdi. Kaçırdıkları golleri ben saydım, sizi bilmiyorum. En az üç tane yüzde yüz gol kaçırdı Samsunspor. Attıkları goller nedir diye sorarsanız, bunun cevabını da Taffarel vermeli.

Ertuğrul'un attığı ilk golde senin ne işin var Taffarel. Otursana kalende, top kucağında kalsın. Kenan'ın attığı ikinci golde ise Jardel defansa gelmişti, onun yanındaydı, zıplamadı. Zıplayan Kenan oldu. Kafayı vuran da tabii Kenan'dı. Taffarel gene kalesinde uyudu ve Samsunspor'un ikinci golü geldi.

ORTA SAHAYI SİLDİ

G.Saray'ın en büyük özelliği neydi? Defansıyla hücumda oynayan futbolcuların arası her an çok daralıyordu. Yani top G.Saraylı futbolcuların ayağındayken herkes görevini biliyordu. Rakibi kendi yarı sahasına hapsetmek için hepsi pres yapardı. Ama bu yılki G.Saray'da bu futbol anlayışı yok. Popescu ile Bülent geride iki stoper. Jardel-Serkan en ileri uç oyuncuları. Aralarında upuzun bir mesafe var. Tabii bu alanı Samsunspor çok iyi kullandı. Lucescu, ilk 45 dakikada G.Saray'ın orta sahasını sildi. Okan, Emre ve Hagi'siz bir 45 dakika oynadı G.Saray. Tabii en ufak bir etkinliği olmadı. En önemlisi de Samsunsporlu futbolculara moral ve güven verdi bu 45 dakika. Ben, G.Saray'la başedebilirim dediler herhalde. Biraz Suat mücadele etti, o kadar.

AFERİN BÜLENT'E

Lucescu, ikinci yarıda Emre ile Hagi'yi oyuna aldı. Ama G.Saray gene istenilen oyunu oynamaktan çok ama çok uzaktı. Sadece rakip kaleye topu şişirip, yıllar öncesinden kalma bir oyun tarzıyla gol atmak istediler. Ancak, rakip defansın göbeğinde oynayan Baidoo ve Ercan hava toplarında bir kez yenik düştüler, onu da Jardel gol yaptı. Diğerlerinin hepsinde topa hakim olan Samsunspor defansı oldu.

Futbol olarak Samsunspor, G.Saray'dan daha iyiydi. Fizik güçleri de süper. Aferin Bülent'e çok iyi bir takım hazırlamış. Oyunun son dakikasına kadar koşan Samsunspor'du. Durani se G.Saray. Samsunspor'da 39 numara Mehmet Nas, 34 numara Kenan Yelek ve 9 numara Ali Akdeniz iyi Samsunspor'un fevkaladeleriydi. Ben G.Saray seyircisini de alkışlıyorum. Hem takımlarını son dakikaya kadar galibiyete ittikleri için, hem de dört yıl onlara büyük hizmet veren Samsunspor Teknik Direktörü Bülent'i alkışladıkları ve bağırlarına bastıkları için.


Bunları da Beğenebilirsiniz