« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Buldozer gibi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

HATIRLAYACAKSINIZ, Fenerbahçe ilk maçında Kocaeli'de, Kocaelispor'u 4-0 mağlup etmişti ve gerçekten de çok iyi oynamıştı. O günkü yazımın başlığı ‘‘Buldozer gibi’’ idi. Gerçekten Fenerbahçe, rakibini boğmuş, 4 gol atmış ve bir o kadar da kaçırmıştı. Dün akşam da öyle oldu. Fenerbahçeli futbolcular, ilk yarım saatten sonra kendilerinden beklenen ve arzulanan şekilde mücadele ettiler. Belki karşılarında iyi bir takım yoktu diyebilirsiniz. Ancaak bu, Fenerbahçe'nin rakibine karşı olan üstünlüğünü asla gölgelememeli...

Rapaiç'in kafayla attığı gol, rakip defansın iki futbolcusunun kafalarının üzerinden geçen topu seyretmelerinden oldu. Ama Rapaiç-Abdullah organizasyonundan gelen ikinci bir gol var ki, tam anlamıyla muhteşem. Rapaiç'in frikikten verdiği topu Abdullah yaklaşık 35 metre mesafeden harika bir vuruşla filelere gönderdi. Uzun zamandır, hazırlanış ve yapılış bakımından böylesine müthiş bir gol izlemedim. Rapaiç'i ve Abdullah'ı yürekten kutlamak lazım.

YUSUF BİR İYİ, BİR KÖTÜ

Orta sahada oynayan Yusuf bazen güzel şeyler yaptı, bazen de ayağındaki topu ‘‘al, ben kullanamıyorum, sen kullan’’ diye rakibine verdi. Hele bir de kalenin burnunun dibinden kaçırdığı bir gol var ki... Revivo çok iyi bir futbolcu Mustafa... Senin de iyi bilmen lazım. Bir futbolcu kendine güveniyorsa, ‘‘Ben bu takımda oynarım’’ deyip, yedekte kalıyorsa, bunu kendine kahreder ve tabii demoralize olur. Ben, senin bir beyanatını okudum. ‘‘Kimi çıkarayım da Revivo'yu alayım’’ demişsin.. Belki burada haklısın ama benim gördüğüm Revivo'yu, zaman zaman oynayanlardan herhangi birini çıkararak, takıma koyabilirsin.

Abdullah attığı golün yanı sıra dün Fenerbahçe'nin en iyi oyuncularından biriydi. İşte Abdullah böyle oynamalı. Zoran Mirkoviç stopere yerleşti. Gösterişsiz oynuyor, ancak çok dikkatli ve kademeye çok iyi giriyor. Halbuki Fenerbahçe, liberolu oynuyor. Yani Ogün'ün kademelere girmesi lazım. Onun görevi bu. Ogün kötü oynadı demiyorum ancak, Zoran Mirkoviç, Abdullah ile beraber defansın en iyisiydi. Fenerbahçe tıpkı lige başlar gibi ilk maçında buldozer gibi oynadı ve çok haklı olarak farklı bir galibiyet aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz