« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Bu takım G.Saray

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

G.SARAY geçen hafta bir maç kaybetti, diğerinde de berabere kaldı. Her iki maçta da gerçekten çok kötü oynadı. Hatta İstanbulspor biraz daha dikkatli olsaydı, ikinci maçı da kaybedebilirdi. Maç sonrası yazılarda, tabii ki G.Saray'ın kötü oyunu eleştirilecek. Yanlış pas vermiş futbolcuların dikkatleri çekilecek ve bir dahaki maça kadar beklenecek. Buna hem futbolcuların, hem de taraftarların alışması lazım.

Eğer bir takım iyi oynuyorsa onu öveceksin, alkışlayacaksın. Bir dahaki maç kötü oynuyorsa, o zaman da eleştireceksin. Hiçbir zaman bir önceki maçta iyi oynamış diye eleştiri oklarını saplamaktan vazgeçmeyeceksin. O maç neyse onu seyredeceksin, kendine göre yorumunu yapacaksın. Dün akşam G.Saray ikinci 45 dakikada tam bir G.Saray gibi oynadı. Şimdi bu takımı alkışlamamak, bravo dememek mümkün mü? Nefis goller attı, o ağır sahada fevkalade mücadele etti ve ikinci tur için üç puanı kenara koydu. Şimdi G.Saray'ın bundan sonraki maçlarına bakacağız. Eğer Rangers 6 puanla kendini grubun lideri görüyorsa, bugün G.Saray'ın da 6 puanı var. O Rangers'ı da mağlup eden bir G.Saray var.

EMRE ÇOK İYİYDİ

Sarı kırmızılı ekipte Emre sakatlanana kadar süper oynadı.Emre'yi ben uzun zamandır böyle görmedim. Lucescu, dün akşam onu değişik bir yerde oynattı. İyi de yapmış. Jardel'in hemen arkasında görev yapan Emre, rakip kalede her zaman gol aradı, hatta ikinci yarının hemen başında golü de atıyordu.

G.Saray defansında Bülent ve Popescu çok iyiydiler. Orta sahada Ergün ayağındaki topu çok iyi kullandı. Aynı zamanda rakip orta sahadan hangi oyuncu G.Saray'ın üstüne geliyorsa ona engel oldu. Ona da bir bravo demek lazım.

Jardel bu. Duracak, az koşacak, pas vermeyecek ama ayağına gelen üç toptan birini gol yapacak. Ve Jardel de bunu yaptı. Ve G.Saray'ın üçüncü golünü atarak rahat bir nefes almasını sağladı. Dün G.Saray için bir dönüm noktasıydı. Bu maçı ne pahasına olursa olsun kazanmaları şarttı. Hem teknik direktörleri Lucescu, hem de kendileri için. İşte bu takım G.Saray.


Bunları da Beğenebilirsiniz