« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Bu goller kaçmaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

F.BAHÇE, İstanbulspor'u 1-0 yenerken, rakibinden daha iyi oynadı diyemem. Ancak İstanbulspor'dan çok daha fazla gol kaçırdı. Oyunun genel görüntüsünde her iki takımın da futboldan uzak oldukları kesin.

Dikkat ettiniz mi, F.Bahçe'nin sahaya yayılışı bir garip. Hücuma katıldıkları zaman defanslarıyla aralarındaki uzaklık inanılır gibi değil. Yani F.Bahçe takımının bir ucu kendi yarı sahasının üzerinde, diğer ucu rakip ceza sahasının yakınında. Bir takım böyle oynarsa, elbette ki defansta büyük hatalar yapar, orta sahayı da rakip hücumdayken onlara bırakır. Zira F.Bahçeli futbolcuların rakip takım futbolcularını sıkıştırmak gibi bir düşünceleri yok. Onlar ayaklarına top geldiği zaman şöyle bir bakıyorlar ve durarak oynuyorlar. Bu, yalnız dün akşamki İstanbulspor maçında değil, sarı lacivertli takımın 10'u aşkın maçını izledim, ilk gün nasıl oynuyorsa F.Bahçe bugün de öyle. İşte yanlışları da burada başlıyor ve rakip, tek tük de olsa dün akşamki gibi F.Bahçe orta sahasını öyle rahat geçiyor ki, inanılır gibi değil. Bu alanda karşılarında hemen hemen hiçkimse yok gibi. Bir-iki net pozisyona da girdiler.

F.Bahçe kalesinde ilk kez oynayan Oğuz bayağı başarılıydı. Hele ilk yarıda çok yakın mesafeden vurulan kafa şutunda fevkaladeydi. Zaman zaman karşı karşıya da kaldı. Çabuk çıktı, hareketliydi, aferin Oğuz.

BİR DÜŞÜNÜN BAKALIM

Gelelim Saffet Akbaş'a. Saffet, onu eleştirenlerden yakınıyor. Eleştirilmekten kimse hoşlanmaz. Ben Saffet'e şunu öneririm, dün akşam ilk 45 dakikada yaptığı hataları şöyle bir televizyon ekranından izlesin bakalım. Ayağının altından kaç tane top geçirdiğini, F.Bahçe sağ tarafından Sertan'ı kaç defa kaçırdığını ve kendi kalesinde İstanbulspor'un yakaladığı iki net gol pozisyonuna kimin neden olduğunu şöyle bir görsün. Benim ona ağabeyce tavsiyem, eleştirilere dikkat etsin. Kabul edip etmemek önemli değil. Hiç kimse art niyetli değil.

Gelelim Kemalettin'e. Dün akşam orta sahada çok pas hatası yaptın Kemalettin. İki tane de inanılmaz gol kaçırdın. 17. dakikada yarım metreden direğin dibinden topu kafayla dışarı vurdun. İkinci yarıda, 52. dakikada altıpasın üzerinden topu auta attın. Peki, şimdi sana sorarım Kemalettin, alkışlanmalı mısın, yoksa bir futbolcu bu golleri kaçırır mı diye düşünür müsün?

F.Bahçe'nin şanssız bir sezon geçirdiği kesin. Sakatlıklar peşpeşe geliyor. İşte Mustafa Doğan, gene sakatlandı çıktı. Moshoeu, Afrika Kupası'nda çok şey kaybetmiş. Tayfun'un golü müthiş, ancak maç içinde çok kötüydü. O da inanılmaz pas hataları yaptı. Ogün orta saha oyuncusu değil, oynayacağı tek yer var, F.Bahçe'de libero. Moldovan, Preko, sonra giren Boliç sabun köpüğü gibi, bir varlar, bir yoklar. Bir tek Abdullah, o da, oynamaktan bıktı sonunda herhalde küstü.

İstanbulspor defansı çok iyiydi. Emre, Recep, Petkov ve Vedat bayağı iyi mücadele ettiler. Kaleci Haluk iyi oynadı ancak Tayfun'un çok uzaktan vurduğu o müthiş şutu acaba görseydi müdahale edebilir miydi?

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler