« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Başlangıç süper

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

BU kez Dünya Kupası Finalleri'ne gitmek istiyoruz. Gitmek için de ilk maçımızı öyle veya böyle kazanmamız şarttı. Biz bunu gerçekleştirdik. Belki zaman zaman defansımızda hatalar yaptık, orta sahamız beklediğimiz ve istediğimiz gibi rakibimizi kendi sahasına hapsetmedi. Ama sonunda amaçladığımız puanları aldık. Rüştü oyunun sonlarına doğru iki nefis kurtarış yaptı. Oysa o ana kadar Moldova'lı futbolcular bizim kaleye bir şut dahi atamadılar.

Şenol Güneş akıllı bir takım çıkardı. G.Saray orta sahasında oynayan beşliyi sahaya sürdü. Beni dün hayretler içinde bırakan Okan oldu. Çok kötü oynadı. Attığı gol bir tesadüftür, ama Milli Takımımızı ve maçı izleyen binlerce seyirciyi ateşledi. Bunun için Okan'ı alkışlamak lazım. Orta sahanın en iyisi Emre'ydi. Emre'nin rakip kaleyi görür görmez şut atmak istemesi çok iyi. Hele attığı gol, fevkalade. Ancak ben onu yine eleştireceğim. Suratına rakibinin eli değdi, o kendini yere attı. Kardeşim Emre; eğer suratına bir darbe aldıysan ve seni bayıltmayacak nitelikteyse kenara gelirsin, tedavini yaptırır, oyuna girersin. Çok iyi oynuyorsun, yürekten oynuyorsun, ama bu yanlışların senin güzel oyununu gölgeliyor.

B.HAKAN YALNIZDI

İki kanatta oynayan K.Hakan ve Ümit rakipsizdiler. Hücumda çoğu zaman gözüktüler, ama yaptıkları yan pasların hiçbiri B.Hakan'ın kafasını bulmadı. B.Hakan, 2 zaman zaman da 3 defans oyuncusuyla mücadele etti. Her topu rakibinden aldı, yanına düşürdü. Ama ortalarda ne Cenk var, ne de orta sahadan gelen futbolcu. Çıktığı ana kadar Suat da takımımızın iyilerindendi. Defansta Fatih ile Bülent çok dikkatli oynadılar. Bülent'in zaman zaman hücuma katılması, gol araması ve çok çabuk defansa dönmesi alkışlanmalı. Kaptanımız Ogün kademeye çok iyi girdi. Ancak hemen şunu söyleyeyim. Zaman zaman defansta 4-5 kişi kaldık, buna rağmen fazla güçlü olmayan Moldova takımı bizim ceza sahası üzerine kadar gelebildi. Bunu Şenol Güneş maçı videodan tekrar izleyerek değerlendirmeli.

Moldova güçlü bir takım değil. Oyunun 80-85 dakikası markaj yaptılar, defansta oynadılar, o kadar. Avusturyalı orta hakem Benkö müthiş bir maç yönetti. Suat'ın pozisyonuna penaltı verdi diye ona Türk ulusu olarak Monaco'da çok kızmıştık. Ama dün akşam gördük ki, hakem süper birisi.


Bunları da Beğenebilirsiniz