« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Başetmek zor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

GALATASARAY, her maçında güzel oynuyor. Dün akşamki gibi de bazen rakibini sahadan siliyor. İşin gerçeği şu; Galatasaray'ın Taffarel gibi çok iyi bir kalecisi var. Fatih Terim, eleştirdiğimiz defans bloğunu çok iyi oluşurdu. Capone ve Popescu birbirlerine öyle güzel bir kademe yapıyorlar ki, sanki zaman zaman çifte liberoyla oynuyor Galatasaray. İki kanatta oynayan Ümit, her zaman çok iyi. Ergün için her zaman diyemem. Üç pası dışarıya yahut rakibin ayağına atıyorsa, bir tanesini de kesin B.Hakan'ın kafasına nişanlıyor. Ve tabii B.Hakan'ın da golü geliyor. Hatırlayın, Milan maçında B.Hakan'ın attığı kafa golü yine Ergün'ün nefis ortasından geldi.

Gelelim orta sahaya... Göbekteki Suat eksiksiz oynuyor. Her zaman o alanı fevkalade kapatıyor. En önemlisi de topu Galatasaray kazanınca Suat'ı orada görmek mümkün değil. Hemen B.Hakan'ın, Ümit'in yahut Ergün'ün yanına koşuyor. Yapması gereken de bu zaten. Emre eski formundan çok uzak. Ona galiba bir şeyler olmuş. Aman Emre, daha ikinci basamaktasın. Önünde en az 20 basamak var. Bunu sakın unutma.

<ı>ÇULCU HAKLI

B.Hakan için her zaman şunu söylüyorum. O, ben ve futboldan anlayanlar için yalnız Türkiye'nin değil, dünyanın sayılı forvetlerinden biri. Gelelim Hasan Şaş'a... Çulcu, Hasan'a sarı kart göstermekte çok haklıydı. Bir Galatasaray hücumunda Hasan düştü. Pozisyon bana göre de faul değildi. Kaldı ki, top gene sarı kırmızılıların ayağında idi. Çulcu, ‘‘Oynayın’’ dedi. Tabii, Hasan yerde. Ne beklersiniz? Hasan topallayarak yahut sedye ile saha dışına alınacak. Oysa daha sonra korner olunca, bir de baktık, Hasan yerden kalktı ve koşarak korner atmaya gitti. Dün sahada fevkalade bir yönetim gösteren Çulcu da ona sarı kartını gösterdi. Aferin Çulcu'ya. Futbolcularımız buna alışmalı. Eğer kalkamayacak gibi yerde yatıyorsa ve 1 dakika sonra da koşuyorsa, bunun cezası sarı kart, ikincide de kırmızı karttır. Bu unutulmamalı. Sonradan öğrendim, Fatih Terim de onu bu yüzden dışarı almış. Fatih'e de bravo. Gelelim Arif'e... Kardeşim Fatih, Arif bu takımda oynar. Hem de nerede oynar biliyor musun? B.Hakan'ın yanında. Sen ille de Sergen'e yer bulmak istiyorsan, ona başka bir yer bul. Arif'in yerinde değil. Dün Galatasaray'ın attığı ikinci ve üçüncü golde Arif'in büyük rolü var. Hele bir de attığı enfes bir dördüncü gol var. Bu Arif yedekte oturtulmaz

Gelelim Adanaspor'a... Çok güçlü bir takım değil. Kadroları herhalde sınırlı olmalı. Galatasaray karşısında hiçbir varlık gösteremediler. Dünkü Galatasaray karşısında aldıkları sonuç gayet normal. Yazımın başlığını aynen tekrar ediyorum. Galatasaray'la başetmek zor, hatta çok zor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler