« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Bambaşka Fenerbahçe

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

F.BAHÇE dün akşam gerekini yaptı. F.Bahçeli futbolcular bundan önceki tüm maçlarında bir-iki karşılaşmayı kazanmalarına rağmen, gerçekten çok kötü oynadılar ve sahadan hep boynu bükük ayrıldılar. Ben, dün akşam değişik bir F.Bahçe izledim. Koşan, mücadele eden, rakibi karşısında pes etmeyen ve en önemlisi galip gelmek için oynayan bir F.Bahçe vardı.

Genç kaleci Oğuz'un yanlış bir çıkışı F.Bahçe'ye pahalıya mal olabilirdi. Penaltı golüyle, Beşiktaş 1-0 öne geçti ama daha önce yazdıklarım gibi F.Bahçe Takımı, dün akşam ortaya koyduğu mücadeleyle sahadan asla mağlup ayrılmazdı. Nitekim ayrılmadı da. Önce beraberliği yakaladı sonra da galibiyeti elde etti.

Sahada uyur gezen Preko, dün bambaşka bir hüviyetteydi. Yanındaki Moldovan da öyleydi. Attığı gol gerçekten alkışlanmalı. Alpay, yediği çok küfürün karşısında direndi.. Ancak ona ağabeyi olarak söyleyeceklerim var; Alpay, gereksiz yere Beşiktaş taraftarını tahrik ediyorsun. Sahada o yanlış hareketleri yapmasan inanıyorum ki, siyah beyazlı taraftarlar da sana yaptıklarından ötürü üzülürlerdi. Beşiktaş maçı orta sahası yüzünden kaybetti. Bu alanı her zaman F.Bahçe'ye bıraktı. Sarı lacivertli ekip bu alanı çok çabuk geçti, her yaptığı kontratakta Beşiktaş kalesinde gol tehlikesi buldu.

Fenerbahçe maçı çok zor değil, kolaylıkla hem 2 farkı kazandı. Ogün, Alpay, Tayfun, sol tarafta Abdullah, forvette de Preko ve

zaman zaman da Moldovan bundan önceki maçların hepsinin aksine değişik bir hüviyetle çıkınca sahada bambaşka bir görüntü çizdiler

ve Kanarya'yı galibiyete taşıdılar.


Bunları da Beğenebilirsiniz