Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: B.Hakan Bülent

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

GALATASARAY'ın karşısında dayanmak zor. Hele özellikle Kocaelispor gibi defansında büyük hata yapan, ikili mücadelelerde hep kaybeden ve Stingaciu gibi ayağındaki bir topu çalım yapmak isterken Marcio'ya gol attıran kalecisi olan bir ekibin dayanması çok hem de çok zor.

B.Hakan ve Bülent gecenin iki kralıydı. Bülent defansın en iyisi, B.Hakan da G.Saray'ın hücumda oynayan süperiydi. Aferin Bülent'e, takıma girdiğinden beri bırakın çizgisini aşağı düşürmeyi, her oynadığı maçta bir eskisinden daha iyi oynuyor. Dün de öyle oldu. Hava toplarındaki üstünlüğü, zaman zaman hücuma katılışı ve en önemlisi Popescu'nun, K.Hakan'ın kademesine girişi fevkaladeydi.

Diyeceksiniz ki, G.Saray'da diğer oyuncular nasıldı. Onlar da asla kötü oynamadılar. Ama yazımın başında da söyledim, Kocaelispor defansı adeta yolgeçen hanı. Marcio'nun kendisinin ikinci, G.Saray'ın dördüncü golü var. Önce kaleci Metin Mert topu elinden kaçırdı sonra Kocaeli defansı seyretti, Marcio da dördüncü golü attı. Ama Marcio attığı iki golün dışında B.Hakan'ın yanında çok iyi asistler de yaptı. B.Hakan'ın attığı nefis kafa golünde pası veren, ortayı yapan Marcio'ydu. Dün akşam B.Hakan'la Bülent'ten sonra G.Saray'ın en iyilerindendi Marcio.

G.SARAY'A YAKIŞIYOR

Okan ilk 45 dakika oynadı ve çok da iyi oynadı. Sahada basmadık yer bırakmadı. Özellikle sağ koridorda rakibine pres yapmasının yanısıra inanılmaz çabuklukta verkaçlara girdi ve tabii B.Hakan'ın indirdiği nefis kafa pasından G.Saray'ın ilk golünü attı, Stingaciu'nun ve Kocaelispor'un da çökmesini sağladı.

Galatasaray'da orta sahada Suat daha toparlanamamış. Ama herhalde önümüzdeki haftalarda çok daha iyi olur; daha doğrusu, olmalı. Zira ona G.Saray defansının çok ihtiyacı var.

Nedeni, çizgi gibi oynayan G.Saray defansının ön libero görevi Suat'a ait. Burada Suat fevkalade kademe ve ikili mücadele yapmalı ki Popescu'ya, Bülent'e rakiple mücadele etme şansı olsun.

Dünkü neticeyle G.Saray dördüncü kez şampiyon oldu diyebiliriz. Hepsini kutluyorum.

G.Saray'a böyle güzel oynayıp bol gol atmak yakışıyor. Hem oynayan keyifleniyor, hem de tribünden izleyen bizler.

Ne demiştik, ‘‘Re-re-re Ra-ra-ra G.Saray, G.Saray Cim bom bom.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz