« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Arkadaş kim ödedi?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

UZUN zamandan beri tartışılan ve sonuçlanamayan bir soru var. Milli takım futbolcularına verilmesi düşünülen Mercedes marka ciplerin kimin tarafından finanse edildiği hala belli değil. Mercedes Fabrikası, milli takım futbolcularımıza, haziran ayının sonunda gelip, Mercedes ciplerini fabrikadan almaları için sertifikalar verdi. Bu sertifikalarda ciplerin paralarının ödendiği yazılı. Ben, yazılarımda iki kez Futbol Federasyonu'na ve başkanı Haluk Ulusoy'a sordum. Dedim ki, ‘‘Arkadaşlar, Mercedes Fabrikası'na bu paralara kimin ödediğini yazılı bir belge ile bana bildirin. Ben de köşemde bunu yazıp, bütün dedikoduları ortadan kaldırayım.’’ Ancak, o gün bugün Futbol Federasyonu'ndan hiçbir ses çıkmadı. Sanki herkes siperin arkasına saklanmış gibi bekliyorlar.

DOĞRU MU, YALAN MI?

Salı günü Ankara'da, ‘‘Sporda Şiddet Platformu’’ adı altında bir panele katıldım. Orada Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü ile çeşitli konularda konuştum. Bana aynen şunları söyledi: ‘‘Turgay, sen yazılarında, Mercedes ciplerin kimin tarafından ödendiğini birkaç kez sordun. Ben de merak ettim. Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın'ın yanında Haluk Ulusoy'a sordum. Bana aynen şu cevabı verdi. ‘Sayın bakanım, bu para tarafımdan ödenmiştir.’’

AÇIKLAMA BEKLİYORUM

‘‘Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı yalan söyleyecek değil ya? Ödemişse ödemiştir’’ dedim. Şimdi bir kere daha teyit etmek için ona soruyorum. Ortada şöyle yaygın dedikodular var: ‘‘Deniyor ki, bu para Futbol Federasyonu tarafından ödendi, deniyor ki, bir reklam şirketi ileriki günlere ait ödemesi gereken paranın içinden Mercedes Fabrikası'na ödeme yaptı.’’ Ve daha bir sürü yakıştırmalar... O zaman Haluk Ulusoy’un yapması gereken bir tek şey var. Kendisi ödemişse, ödediğine dair evrakı bir basın toplantısı ile açıklaması. Başka biri yahut kuruluş ödemişse onu da belirtmesi.

Futbol Federasoynu ve Haluk Ulusoy yine suskun kalırsa, tüm bu suçlamaları kabul etmiş sayılmaz mı? Bakan Fikret Ünlü'ye, Haluk Ulusoy yalan söylemiş olmaz mı? Cevap bekliyorum. Bu sütunda aynen ve aynen yayınlayacağım.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler