« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Alkışlar İstanbul'a

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

İSTANBULSPORLU futbolcuları yürekten alkışlıyorum. Bir futbol takımı mukadderatını, son oynayacağı 90 dakika ile belirleyecekse, bu maça çıkmak, oynamak için yürek lazım. Ben G.Saray kalesinde hiç böyle bir duygu yaşamadım. Nedeni, hep şampiyoluğa oynadık. Dün akşam bayağı heyecanlandım. Zira, İstanbulsporlu futbolcuları sahada başlayan 11'i ve sonradan girenlerle birlikte yürekten mücadele ettiğini gördüm.

Defansta oynayan Emre, B.Hakan'a yapıştı, 90 dakika yanından ayrılmadı. Zaten yürüyecek hali olmayan B.Hakan yok oldu gitti. Bir de hakem Muhittin Boşat, B.Hakan'a yapılan faulleri es geçince, B.Hakan'ın yapacağı fazla bir şey kalmadı.

İstanbulspor'da yüreğini ortaya koymayan, koşmayan, bu maçı ne pahasına olursa olsun kazanmak, yahut en azından kümede kalacak puanı düşünmeyen futbolcu yoktu. İstanbulspor defansı, G.Saraylı forvetlere öyle net fırsatlar vermedi. Bir kez Arif ilk 45 dakika içinde kaleci Haluk'la karşı karşıya kaldı. Topu ona çarptırdı, o kadar.

AFERİN MEHMET

Oysa tam aksine İstanbulspor oyuna çok güzel başladı. İlk 15 dakikada önce Mithat, sonra Demiroviç üç tane net gol pozisyonu yakaladı. Vuruşları hep dışarı gitti. Bu goller başta olsa G.Saray'ın maçı berabere dahi bitirmesi söz konusu olmazdı. Tekrar tekrar İstanbulspor takımını, futbolcularını ve teknik adamlarını yürekten kutluyorum. Kolay bir başarı elde etmediler. Bravo onlara. Taffarel, berbat bir gol yedi. Elindeki topu bıraktı. Ümit Davala, Fatih, Popescu, Arif, hele hele Okan ve K.Hakan futbol mu oynadılar, yoksa gezintiye mi çıktılar, onu anlamak mümkün değildi. Son 15 dakika biraz Hagi kıpırdadı, biraz da sonradan oyuna giren Emrah, Ahmet ve Marcio. Ancak şunu söyleyeyim, Ergün'ü ve Mehmet Yozgatlı'yı ayırmak isterim. Özellikle Mehmet, İstanbulspor takımından gelmesine rağmen, dakika 1 başladı mücadeleye, dakika 90 gene onu mücadele ederken gördüm. Hakem Muhittin Boşat dünkü maçı bir kere videodan izlesin. Herhalde yüzü kızarsın.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler