« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Alkışlar Altay'a

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

BUGÜN ben Galatasaray Futbol Takımı için ancak şunları söyleyebileceğim. Sarı kırmızılı ekibin hocası Fatih Terim, her zaman ne der ‘‘Sahaya çıkan 11'im, benim o ğün sahaya çıkarabileceğim en iyisidir.’’ Yani şu oynamış, bu oynamış, Galatasaray Futbol Takımı ve Fatih Terim için söz konusu değil. Bu düşünce benim felsefem için de söz konusu değil. Her zaman şunu yazıyoruz. Galatasaray'da hangi futbolcu sahaya çıkarsa çıksın, bir diğerinden farksız oynuyor, fevkalade görev yapıyor ve Galatasaray maçı kazanıyor. O zaman dünkü yenilgi de, Galatasaray'ın hiçbir mazereti yok. Kaldı ki, şöyle bir Galatasaray takımına bakarsanız, içlerinde oynamayanlardan daha kötüsü şudur diyemezsiniz.

Şimdi gelelim dünkü maça. Sarı kırmızılı ekip, Erzurum maçından sonra izlediğim en kötü Galatasaray'dı. Adeta yürüyerek oynadı. Yaptığı tek şey vardı. Defarnstan, orta sahadan, rakibin arkasına dolaşmadan yanlardan yüksek ortalarla gol aramak. Onu da yaptılar. Ancak, Altay defansında Serkan, Orhan, Kenan, Mapeza ve 2 numara Müslim müthiş oynadılar.

FUTBOL ACIMASIZ

Altay defansı böylesine yürekli, varını yoğunu ortaya koyarak oynadı da diğer Altaylılar nasıl derseniz? Altay camiasının, Nafiz ve Kemal Zorlu'nun dün sahaya çıkan her Altaylı futbolcuyu alınlarından öpmesi ve onları kucaklaması lazım. Altay takımının mücadelesi doğrusu beni de etkiledi. Kümede kalmak için tek şansları vardı. Belki daha sonra bir Antalyaspor mücadeleleri var, ama dünkü Galatasaray maçı, Altay camiası için bir dönüm noktasıydı. Bravo onlara.

Galatasaray, şampiyon hiç kimse umutlanmasın. Dünkü gibi kötü Galatasaray'a zaman zaman rastlanacak. Bunlar futbolun şanssız maçları. Ancaaak, Galatasaray her maçını kazanacak diye herkesin tepisinden bakmaya hiç kimsenin hakkı yok. Futbol öyle acımasızdır ki, birden bire bütün yaptıkların unutulur, son maçın neticesiyle ve kötü oyunu ile hem teknik direktörün hem futbolcuların başbaşa kalırlar.

Hakem Metin Tokat ve yardımcıları fevkaledeydiler. Çaldıkları her düdük süperdi Aferin Metin Tokat'a ve bravo bravo Altay'a


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler