« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Acı ama gerçek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

G.SARAY dün akşam İstanbulspor karşısında dağıldı. Zaten uzun zamandan beri bir futbol takımı gibi oynamıyor. Ancak dün akşam tam tamına darmadığınık bir takım görüntüsündeydi. Defansıyla orta sahasında en ufak bir ahenk yok. Orta sahada rakibe pres yapan bir tek futbolcu yok. Üç forvet Hagi, Jardel ve Serkan G.Saray topu kaybettikten sonra topun arkasından bakan üç G.Saraylı. Bu takım nasıl iyi futbol oynayabilir, nasıl rakip kaleyi bunaltır, boğar, kendi yarı sahasına hapseder ve nasıl gol üstüne gol atar?

Dün İstanbulspor takımında 10 numaralı Bülent eğer futbolcu gibi oynasaydı, iki tane yüzde yüz gol pozisyonunda topu dışarı atmasaydı ve Metin Türel onu oyundan alana kadar ayağındaki her topu rakibe vermeseydi, G.Saray bu maçtan 1 puanla da çıkamazdı.

AFERİN METİN TÜREL’E

Golcü Jardel diyoruz. Her maçta da gol attı. Her G.Saraylı gibi ben de mutlu oldum. G.Saray kötü oynuyor, G.Saray pas yapamıyor. G.Saray rakip kaleye dan dun top şişirmeyle gidiyor. Ama hakem bir penaltı verdi. Nasıl olduğunu ben tribünden göremedim. Zaten sordum, televizyondan da bana net bir cevap veremediler. Jardel efendi bu golü at, G.Saray'ı da kendini de kurtar. Zaten Türkiye'ye de bu yüzden geldin. G.Saray'ı da 28.5 milyon dolar borca bunun için soktun. Arkadan İstanbulspor'un kaçırdığı bir penaltı var. Bushi topa öyle bir vurdu ki, hak getire. İşin doğrusu şu. G.Saray rakip kalede bir tek net gol pozisyonuna giremezken, sadece tesadüfi santranın gerisinden Hagi'nin şişirdiği toplarla gol aradı. İstanbulspor, öyle güzel ayağa paslarla G.Saray orta sahasını ve defansını geçti ki, sadece alkışlanır. Aferin Metin Türel'e, aferin Aykut'a.

İşin gerçeği şu. G.Saray'ın şu anki durumu acı.


Bunları da Beğenebilirsiniz