Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Şeren: Acı ama gerçek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

FENERBAHÇE'nin ligde oynadığı 11. maçını izledim. Ve Fenerbahçe'de bir futbol takımında olan en büyük eksikliği bir kere daha yaşadım. Hatırlayacaksınız, geçen haftaki yazımda, Fenerbahçe takımının en uç forveti ile defanstaki en geri adamı arasında çok büyük bir boşluk olduğunu yazdım. Ve bu bir futbol takımı için felaketlerin en büyüğüdür diye söyledim. İşte dün akşam da Fenerbahçe bu zaafın içinde rakibi Gaziantepspor karşısında sürklase oldu, yok oldu. Zaman zaman Fenerbahaçe'de Serkan, Johnson, Alpay, Kemalettin, Abdullah geride kaldılar ve Fenerbahçe'nin hücumlarına iştirak dahi etmeyi düşünmediler. Ne oldu? Gaziantepspor, orta sahada cirit attı ve bu alanda da çok iyi oyuncuları var tabii. Mustafa, Erhan, İbrahim gibi üç tane topu çok iyi kullanan ayağa top oynayan, mücadele eden futbolcuları ile Fenerbahçe'yi perişan ettiler. Oktay zaten golcü. Onu hepimiz tanıyoruz. Pozisyona girdiği zaman golleri rahatlıkla atabiliyor. Dün de öyle. Dört gol attı, bir-iki tane kaçırdı. Ancak çok da iyi oynadı.

İşin doğrusu şu; Fenerbahçe futbol takımı çökmüş. Sahada bir futbol takımı gibi ne yazık ki gözükmüyor. Ancak bu sadece G.Antepspor karşısında değil, Fenerbahçe bundan önceki maçlarında da bir varlık göstermedi. Ya son dakika golleriyle, şans golleriyle maçı kazandı, yahut da maçtan beraberlikle ayrıldı. Ancak dün Kemalettin'in kasdi tekme atıp çıkmasını da affetmek mümkün değil.

ABANDONE OLDULAR

Hakem Oğuz Sarvan başkalarını bilemem ama bana göre çok iyi maç yönetti. Çaldığı her düdük yerindeydi. F.Bahçe defansının rakiple mücadele etmesi bile söz konusu olmadı. Topu kapan G.Antepsporlu futbolcu rakibinin üstüne üstüne gitti, adeta iskambil kağıdı gibi Fenerbahçe defansı ve orta sahası yok oldu. Tabii bu arada G.Antepsporlu futbolcular çok bol pozisyon buldular. Ve belki de hiç beklemedikleri golleri attılar.

G.Antenspor defansında Mehmet, Ramazan, Mert, özellikle sağbek Hasan süper oynadılar. Zaten G.Antepspor takımında oyuncu ayırmak da zor. Hepsi birbirinden iyiydi.

F.Bahçe'nin yeni bir yönetimi oluştu. Belki de bu sonuç onlara futbol takımı hakkında doğru kararları alma şansı verecek. Her işte bir hayır vardır. Acı ama gerçek, Fenerbahçe dün akşam G.Antepspor karşısında bir futbol takımı gibi değildi. Abandone oldu ve sürklase oldu. Dün akşamki maçta G.Antepspor 85 dakika Türk oyuncularla mücadele etti. Demek ki, bir takımın yabancı oyuncuyla sahada olması hiçbir şey değiştirmiyor. G.Antepspor'u bir kez daha tebrik ederim.


Bunları da Beğenebilirsiniz