GeriSpor Turgay Şeren: 3 puan Boliç’ten
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turgay Şeren: 3 puan Boliç’ten

Turgay ŞEREN

Boliç şu anda Fenerbahçe'de çok konuşulan bir oyuncu. Geçtiğimiz futbol sezonunda Löw ondan gerekli şekilde istifade edemedi. Daha doğrusu etmedi. Çok iyi hatırlıyorum. İzmir'de yağmurlu bir havada Altay- Fenerbahçe karşılaşmasında Boliç'in söke söke atığı iki gol var. Ne yazık ki, Löw onu ertesi hafta gene kulübede, yanında oturttu. Bir futbolcu için bunun ne kadar moral ve onur kırıcı olduğunu benden daha iyi kimse bilemez. Sonra 3-5 dakika kala Boliç bir girdi bir çıktı. Boliç'te de futbolcu kişiliği yok oldu.

Dün akşam oyunun sonlarına doğru Fenerbahçeli taraftarlar onu protesto etmeye başlıyorlardı ki, bir bakıma haklıydılar da Boliç, inanılmaz iki gol kaçırdı. İlk yarıda boş kaleye topu atamadı. İkinci yarıda da kaleci Murat'a ayağındaki topu teslim etti. Çok kişi penaltı dedi ama asla değildi.

Gelelim son dakikalara... Boliç'in kafası, arkadan fevkalade bir vuruşla attığı frikik golü Fenerbahçe'ye giden 3 puanı kazandırdı. Futbol tuhaf oyundur beyler. Bir futbolcuna güveneceksen onu 90 dakika sahada tutmalısın Aferin Rıdvan'a

SEYİRCİ BÖYLE OLMALI

Vanspor defansını çok iyi kapattı. Özellikle ceza sahasının ortası fevkalade bir kademe anlayışı içindeydi. Murat, Turan, Birol, Muammer akılalmaz bir mücadele örneği verdiler. Onları kutlarım. Daha doğrusu tüm Vansporlu futbolcuları kutlamak lazım. Ellerinden ne geldiyse yaptılar. İki süper kontratakla Fenerbahçe defansını deldiler ve iki gol attılar. Bu kolay değildi. Bunu başardılar. Dün akşam müthiş bir atmosfer vardı. Fenerbahçe seyircisi takmını son 3-5 dakikaya kadar galibiyete itti. Zaten seyirciden beklenen de o. Sana ne başka takımdan. Onlar ister yensin, ister yenilsin. Sen sahada oynayan, senin formanı taşıyan futbolcularını galibiyete it. İşte dün akşam beni mutlu eden olaylardan biri de tüm stadı dolduran Fenerbahçeliler ve Vannsporlular asla ve asla çirkin bir söz etmediler. Bravo onlara.

Fenerbahçe'nin defansında oynayan Alpay'ı da kutlamak lazım. Fenerbahçe'nin ilk golünü fevkalade bir yükselişle kafayla rakip kaleye atınca bütün takım arkadaşlarını ve tribünleri coşturdu. İşte galibiyet ateşi o dakika yanmaya başladı ve 85. dakikada Boliç'le noktalandı.

AKSOY TOPARLANMIŞ

Hakem İbrahim Aksoy çok toparlanmış. Eyyamı bırakkmış. Sahada ne gördüyse onu çaldı. Tabi bu Fenerbahçe seyircisini mutlu etmedi. Ama hep beraber alışacağız. Artık hakemlerde çifte standart yok. Olursa da herhalde lisanslarını MHK'ya iade ederler.



Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle