« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Demirel'den genel kurul tepkisi

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, dün yapılması gereken olağan genel kurulun bir ay ertenlenmesindeki amacın federasyonu yıpratmak ve zaman kaybettirmek olduğunu söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Dün, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde düzenlenen Spor Bilimleri Kongresi'ne konuşmacı olarak katılan Turgay Demirel, gazetecilerin Basketbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu'nun, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu'nca bir ay ertelenmesine ilişkin sorularını yanıtladı. Bir aylık zaman kayıplarının olduğunu söyleyen Demirel, "Milli takımlarda en fazla yer alan 5 sporcunun belirlenmesi konusunda, Basketbol Federasyonu da diğer 22 federasyon gibi milli takımda yer alan sporcuların kura ile belirlenmesine karar verdi. Fakat bu konunun kurayla değil, en üst sıradaki 5 sporcu olarak belirlenmesi konusunda Tahkim Kurulu'nun bir kararı oldu. Yönetim kurulumuz, Tahkim Kurulu'nun bu kararına yönelik olarak 24 Ekim tarihinde yapılması gereken genel kurulun 24 Kasım'da yapılmasına karar verdi. 13 tane kurayla belirlenmesi gereken delegelerin 5 tanesi milli sporcu, diğerleri hakem ve antrenördü, bunlar belirlendi. Süreç işletiliyor, başlatıldı ve maalesef 1 ay zaman kaybetmiş oluyoruz. Bu basketbol için önemli bir süreçti. 2010 Avrupa Basketbol Şampiyonası ile ilgili önemli bir takım toplantı ve çalışmaların yapıldığı bir sürece denk geldi ama yine de süreç işletiliyor" dedi.

Genel kurulun bir ay ertenlenmesinde neyin amaçlandığını anlamanın mümkün olmadığını açıklayan Demirel, şöyle konuştu:

"Biz 40'ın üzerinde 50'den fazla milli olmuş kız ve erkek sporcu belirlemiştik. Onlar arasından kura çekmiştik, ama öbür türlü değerlendirildi. Sanıyorum önümüzdeki süreçte bizim dediğimiz şekilde uygulanacaktır. Bu biraz zaman kaybettirmek, biraz yıpratmak ve buna benzer amaçlar var"


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler