« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Demirel: Tek adam değilim

18 Eylül'deki seçimlerde TBF Başkanlığı için yarışan Turgay Demirel, 100 kişilik bir ekiple çalıştığını ve tek adam olmadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

18 Eylül'de yapılacak başkanlık seçimi için yeniden aday olduğunu açıklayan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, NTV Spor'un sorularını yantladı.

Federasyon başkanlığı için yeniden aday olduğunu açıklayan Turgay Demirel, NTV Spor'un sorularını yanıtladı. Demirel, 100 kişilik bir ekiple çalıştığını ve bu yüzden tek adam olmadığını ifade etti. Turgay Demirel, 1992 yılındaki başkanlık zamanından bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında algılanışı çok ileri bir noktaya geldiğini söyledi.

NTV Spor'a projelerinden bahseden Demirel, "Biz 2012-2016 yıllarını kapsayan stratejik planımızı geçtiğimiz şubat ayında medyaya açıklamıştık. Bu planımızda önümüzdeki senelerde Türkiye'yi ABD ve İspanya ile beraber dünyadaki 3 büyük basketbol merkezi haline getirmek olduğunu ifade ettik. Bunun için 4 yıllık sürece ihtiyacımız olduğunu belirledik ve tekrardan aday olduk" dedi.

"HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK"

Başkanlık süreci boyunca koydukları hedefleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Demirel, 2001'den itibarenki 10 senelik süreci bütün katogorilerde avrupa şampiyonlarına katılan takımlar ve ev sahibi olduğumuz turnuvalardaki başarılarımız ile kapattık. İkinci projemiz olan 20/10 projesi ile hedefimiz olan 2010 Dünya Şampiyonası'nı düzenledik ve 12 Dev Adam okullarını tüm yurda yayma hedeflerimizi gerçekleştirdik" diye konuştu.
 
20 yılda basketbolu el birliği ile üst noktalara taşıdıklarını söyleyen federasyon başkanı, 100 kişilik bir ekibimiz var federasyonda tek adam değilim" ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler