« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turgay Demirel: Olayların sorumlusu Ergin Atamandır

Galatasaray yöneticileri, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'e, Pınar Karşıyaka ile İzmir'de oynadıkları maçlarda çıkan olayları hatırlatıp, "Neden önlem almıyorsunuz" diye sordu. Demirel'in bu soru üzerine, "Bu olayların sorumlusu Ergin Ataman'dır" dediği iddia edildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

basketdergisi.com'un haberine göre; Galatasaray Kulübü ile Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) arasında savaş çıktı.

Sarı-kırmızılı kulüp, Pınar Karşıyaka maçında yaşanan olayların ardından TBF’den toplantı talep etti. Toplantıya Galatasaray’ın basketboldan sorumlu yöneticisi Cem Kınay, Ural Aküzüm, TBF adına ise başkan Turgay Demirel, yönetim kurulu üyeleri Celal Arısan ve Harun Erdenay katıldı.

Cem Kınay, TBF yöneticilerine, "Geçen sezon şube koordinatörümüz Murat Özyer'e saldıranlardan biri bu kez baş antrenörümüz Ergin Ataman’a saldırdı. Bu olaylara neden önlem almıyorsunuz?" sorusunu yöneltti. TBF yöneticileri ise söz konusu kişinin Özyer'e saldıran kişi olmadığını öne sürüp, iddia edilenin aksine salonda görevli olduğunu ve taraftarları yatıştırdığını söyledi.

Turgay Demirel: Olayların sorumlusu Ergin Atamandır KÜFÜRLERE SİNİRLENEN ATAMAN, TAKTİK TAHTASINI FIRLATTI

GALATASARAYLILAR ŞOKE OLDU
Cem Kınay ve Ural Aküzüm bu yanıt karşısında şaşkına dönerken, toplantıya Turgay Demirel’in sözleri damgasını vurdu. Demirel, "Bu olayların sorumlusu Ergin Ataman. Zaten geçen sezon da maça çıkmadınız" dedi.

Kınay, Demirel’in çıkışına "Sizin bu sözleriniz nedeniyle geçen sezon maça çıkmayarak ne kadar doğru karar verdiğimizi şimdi görüyorum" diyerek toplantıdan ayrıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz