ANTALYA HABERLERİ

Türel'den damada öğüt: 'Sen bilirsin karıcığım' diyeceksin

DHA
06.04.2018 - 13:10Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, nikâhını kıydığı çiftten damat Salih Köle'ye mutlu evlilik konusunda tavsiyelerde bulunarak, "Evde son sözü 'Sen bilirsin karıcığım' diyerek tamamlarsan her zaman rahat edersin" diye espri yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Menderes Türel, Avdan Mahallesi Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Durali Köle'nin oğlu Salih ile Hayriye çiftinin nikâhını kıydı. Büyükşehir Belediyesi nikâh salonunda gerçekleştirilen törende Başkan Türel, genç çiftin nikâhını kıyarken evlilik konusunda tavsiyelerde bulundu.

Başkan Menderes Türel'in, “Evliliğinizi evlilik kütüğüne işlemiş bulunuyoruz. Artık tarife gerek kalmadı. Sevgili Hayriye, sevgili Salih'in ayağına bastı. Birbirinize üstünlük sağlamak için değil, birbirinizle fedakârlıkla hayatı paylaşmak için evlilik müessesesinin güzel olduğunu hiç unutmayın. Birbirinizin ayağına basabilirsiniz ama damarına sakın ola ki basmayın" diyerek nasihatte bulundu. Başkan Türel'in özellikle evde son sözü kim söyler esprisi ise salonu kahkahaya boğdu. Başkan Türel, “Evlilikte en güzel laf, 'itaat et rahat et'. En son sözü sen söyleyeceksin. Ne diyeceksin, 'Sen bilirsin karıcığım' diyeceksin rahat edeceksin" dedi.

TÜREL'DEN ÖĞÜTLER

Başkan Türel, konuşmasının devamında, genç çifte şu öğütlerde bulundu:

"Hayat bir imtihan dünyası, güzellikleri var zorlukları var. Zorluklarını birlikte paylaşarak, fedakârlıklarınızla azaltın. Güzellikleri de birlikte paylaşarak çoğaltmaya çalışın. Güçlü devlet, güçlü millet genç nesille mümkün oluyor. Her evliliğin genç nesle çok önemli katkı sağlaması benim en büyük duam ve temennim. Siz de inşallah güçlü devlet, güçlü millete genç nesil için gerekli desteği vereceksiniz. Allah bilir tabi ki ama en az 3 çocuk dileyelim. Biz söz alıyoruz. En az 3 olsun ama güç olmasın. Sayı kaç olursa olsun dileğimiz o evlatlarımızın, bebeklerimizin ailesine vatanına milletine hayırlı birer evlat olması. En büyük beklentimiz, duamız da budur. Sizin de inşallah bu konuda güçlü devlet, güçlü millete en güzel desteği sağlayacağınıza inanıyoruz. İyi günde olduğu gibi kötü günde de sığınılacak ilk limanın karşılıklı limanlarınız olduğunu daima hatırlamanızı sizlerden istirham ediyorum. Tekrar kutluyorum. Tebrik ediyorum. Allah bir yastıkta kocatsın."

AİLE CÜZDANI GELİNE

Başkan Menderes Türel, evlilik cüzdanını da geline vererek, nedenini de şöyle açıkladı: “Ben aile cüzdanlarını hep gelin hanımlara takdim ederim. Denemesi bedava, şimdi burada bir sürü beyefendi, hanımefendi var. Erkeklere bir sorayım. Evlilik cüzdanının nerede olduğunu bilen var mı? Bir tane el kalkmıyor. Hanımlara sorayım, var mı yerini bilen? Hemen eller kalkıyor. Niye hanımlara takdim ediyoruz gördünüz mü? Erkekler belli olmuyor, unutuyorlar, kaybediyorlar. O yüzden ben gelin hanıma hayat boyu en güzel şekilde saklayacağına inanarak aile cüzdanını takdim ediyorum."

Törenin ardından Başkan Türel, genç çiftle aile fotoğrafı çektirdi. Başkan Türel, nikâh törenini sosyal medya hesabından da paylaştı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Türel'den damada öğüt: 'Sen bilirsin karıcığım' diyeceksin haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı