Gündem Haberleri

  Türbe hırsızların mekanı oldu

  Oktay ÇAYIRLI/MİLAS (Muğla), (DHA)
  07.10.2008 - 17:12 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Milas İlçesi'ne bağlı Yusufça Köyü'nde bulunan Şeyhköy türbesinin kapı ve pencereleri çalındı. Türbenin daha önce de soyulduğu belirtildi.

  Yusufça Köyü Muhtarı Ali Demirbaş, köyde son zamanlarda hırsızlık olaylarında artış olduğu belirterek, Şeyhköy Külliyesi ve mezarlığında daha önce de hırsızlık yaşandığını masa, masa örtüleri ve sandalyelerin çalındığını söyledi. Bu kez külliyenin tuvalet kapılarının ve pencerelerinin sökülerek götürüldüğünü belirten Demirbaş, diğer pencere ve kapıların da zorlandığını, ancak açılamadığını kaydetti.
  Belediyenin yardımlarıyla külliyeyi ayakta tutmaya çalıştıklarını anlatan Demirbaş, “Burada Selçuklu hükümdarlığı döneminde yaşamış büyüklerden birisi yatıyor, ama medresenin giriş kapısındaki kitabeyi çözemedik. Bu kitabeyi Türkçe'ye çevirmek istiyoruz. Bu konuda da yardım bekliyoruz. Amacımız medresenin daha güzel bir hale gelmesini sağlamak. Güvenlik güçlerimiz burada zaman zaman devriye görevi yapıyorlar. Ancak zannediyorum biraz daha sık olması gerekiyor” dedi. Olayla ilgili soruşturma jandarma tarafından sürdürülüyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı