Gündem Haberleri

  Türban bonesiyle gasp girişimi

  Bülent CİVANOĞLU- Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, (DHA)
  07.10.2008 - 16:52 | Son Güncelleme:

  BURSA’da türban bonesini maske yaparak, eltisini bıçaklayıp altınlarını gasp eden Sultan Turgut olayı henüz unutulmadan, benzeri bir gasp girişimi başarısızlıkla sonuçlandı.

  Türban bonesini maske yapıp gözüne güneş gözlüğü takan 45 yaşındaki Ayşe Gümüş, yakını bir kadının evine girip, oyuncak tabanca tehdidiyle para ve altınlarını gasp etmek isterken, kadının tabancanın oyuncak olduğunu anlayıp direnmesi üzerine yakalandı.

  Merkez Nilüfer İlçesi’nde meydana gelen olayda Ayşe Gümüş, kayınvaldesinin akrabası olan Serap Uslu’nun Barış Mahallesi’ndeki evine gitti. Türbanın bonesini maske haline getirip gözüne de güneş gözlüğü takan Ayşe Gümüş, evde 3 yaşındaki oğlu Mert ile oturan ve kapıyı açan Serap Uslu’yu, yanında taşıdığı oyuncak tabanca ile tehdit edip eve girdi. Para ve altınları isteyen Ayşe Gümüş, korkudan bağırarak komşularından yardım isteyen Serap Uslu’yu susturmak için yüzüne oyuncak tabancanın kabzası ile vurdu. Silahın gerçek olmadığını anlayan genç kadın, eline geçiridği çelik çaydanlığı Ayşe Gümüş’ün başına vurdu. Başı kanayan Ayşe Gümüş kaçmak isterken, gürültüye gelen vatandaşlar tarafından yakalanıp polise teslim edildi.

  ‘BEN EŞİNİN SEVGİLİSİYİM’ YAZILI KAĞIT

  Emniyet Müdürülüğü Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirlğine getirilen ve çantasından çekiç, kerpeten ve ‘Ben eşinin sevgilisiyim. Bu sana az bile’ yazılı bir not çıkan Ayşe Gümüş eşinin işsiz olduğu, kendisinin ise çalıştığı fabrikadan iki ay önce çıkartıldığını söyledi. Biri üniversitede okuyan iki çocuğunun eğitim masrafı için 3 bin TL borçlandığını belirten Gümüş, “Serap’ı tanıyorum. Bugün kendisini aradım. Ne yapacağını sordum. Evde olacağını öğrenince 5 YTL’ye satın aldığım tabanca ile evindeki altın ve paraları gasp etmek istedim. Ama başaramadım. Başarsaydım benden şüphpelenmemesi için ‘Ben eşinin sevgilisiyim’ yazılı kağıdı eve atacaktım’ dedi.

  Olay sonrası getirilidği hastanede yüzüne 6 dikiş atılan Serap Uslu verdiği ifadede, yakını olan Ayşe Gümüş’ün böyle bir davranışta bulunacağını hiç düşünemediğini söyledi.

  Ayşe Gümüş, sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye çıkartılacak.

  ELTİSİNİ BIÇAKLAYARAK GASP ETMİŞTİ

  Bursa’da geçen 29 Eylül günü meydana gelen olayda da 3 katlı apartmanın 2’nci katında yaşayan Esma Turgut, eşi Zafer Turgut evde olmadığı sırada erkek kıyafeti giyip, yüzüne türban bonesi takan eltisi Sultan Turgut’un bıçaklı saldırısına uğramıştı. Esma Turgut’u 12 yerinden bıçakla ağır yaraladıktan sonra bilezik ve altın takılarını alarak kaçmıştı. Yaralı kadın kaldırıldığı hastanede ameliyatla kurtarılırken, polis Sultan Turgut’u yakalamış, elektrik süpürgesinin içine sakladığı altınları da bularak Esma Turgut’a teslim etmişti. Sultan Turgut çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı