« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Turan'dan 1,5 yıllık imza

Medical Park Antalyaspor, Bucaspor'dan İbrahim Dağaşan, Gaziantepspor'dan Mehmet Yılmaz'dan sonra, Galatasaraylı Ali Turan'ı da renklerine bağladı. 27 yaşındaki Ali Turan, 1.5 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

SÜLEYMAN EKİN - ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine katılan Medical Park Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Galatasaray'dan bonservisini alarak Antalyaspor'u tercih eden Ali Turan'la 2.5 hafta önce görüşmeye başladıklarını söyledi. Akıncıoğlu, "Bu futbolcumuzla şifai olarak görüştük ve kendi kulübü ile arasındaki sorunu çözmesini bekledik. Galatasaray, Ali Turan'la ilgili önemli tasarruflarda bulundu" dedi. Ali Turan'a övgü yağdıran Başkan Akıncıoğlu, "Bugün kalitesini, kişiliğini ispatlamış, çok yetenekli bir isimle anlaştık. Kendisi bugüne kadar şanssız günler geçirdi. Artık, o günler geride kaldı. Medical Park Antalyaspor forması ile gerçek kimliğini ortaya koyacaktır. Kendisi burada yeni bir sayfa açmıştır. Bu anlaşmanın hem kendisine, hem de Medical Park Antalyaspor'a hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Sarı kırmızılı ekipten bonservisini alarak gelen Turan ise çok güzel bir kulübe geldiğini söyledi. Çok şanssız bir dönemde Galatasaray'a gittiğini hatırlatan Ali Turan, "Beni eleştirenler oldu. Tüm bunlar geride kaldı. Medical Park Antalyaspor'da 1,5 yıl boyunca elimden gelen mücadeleyi sergileyeceğim. Mehmet hoca ve camia olarak bütünleşmiş bir kulüp. Hem benim, hem de Antalyaspor için hayırlı olsun" dedi.

Bir soru üzerine, Galatasaray'da kupa ve lig maçları dahil 15 maçta forma giydiğini vurgulayan Ali Turan, "Benim mevkim stoper. Ama ben Galatasaray'da sağ bekte görev yaptım. Yani görev yerimde oynamadım" dedi.

Medical Park Antalyaspor'da da aynı görevin verilmesi halinde ne yapacağı sorulan Ali Turan, "Büyük takımların beklentileri de büyük oluyor. Ama bu Anadolu kulüpleri için geçerli değil. Mehmet hocam bana ne görev verirse onu yaparım. Ama benim asıl mevkim stoper" diye konuştu.

Stoper mevkisinde görev alan Ali Turan, 10 yıl Kayserispor'da oynadı ve bu takımın kaptanlığını yaptı. Sezon başında Galatasaray'a transfer olan Ali, 1 kez A2 Milli ve 13 kez Ümit Milli takımlarında yer aldı.

GALATASARAY'DAN TEKLİF GELMEDİ

Başkan Hasan Akıncıoğlu, imza töreni sonrasında gazetecilerin Necati Ateş'le ilgili sorularını yanıtladı. Ali Turan'ın transferinin Necati Ateş'le bağdaştırılmasının doğru olmadığını ifade eden Akıncıoğlu, "Biz Necati Ateş'le sezon başında 2 yıllık anlaşma yenilemiştik. Dolayısıyla Necati Ateş hala bizim futbolcumuz ve 1.5 yıllık mukavelesi bulunuyor. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki, Galatasaray'dan bize Necati Ateş'in transferi ile ilgili resmi bir teklif gelmemiştir. Gelirse profesyonellik çerçevesinde gerekeni yaparız. Necati dahil hiçbir futbolcumuzun da önünü tıkama gibi bir düşüncemiz yok. Bugüne kadar hiçbir futbolcumuza, hiçbir kulüpten resmi bir teklif gelmemiştir. Ancak dolaylı yollardan teklifler geldiğini basından duyuyoruz" diye konuştu.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz