MERSİN HABERLERİ

TURAB'da Canan Sunay dönemi

AA / Sezgin Pancar
29.02.2016 - 11:29Son Güncelleme :

- Türk Arap Ülkeleri İşadamları Derneği'nin genel kurulunda başkanlığa seçilen Sunay, derneğin ilk kadın başkanı oldu

TURABda Canan Sunay dönemi
AA / Sezgin Pancar

MERSİN (AA) - Türk Arap Ülkeleri İşadamları Derneği'nin (TURAB) 8. Olağan Genel Kurulu'nda genel başkanlığa Canan Sunay seçildi.

TURAB'tan yapılan açıklamaya göre, derneğin Mersin'deki bir otelde düzenlenen genel kurulunda mevcut başkan Emin Ucuz yeniden aday olmazken, seçimlere, Canan Sunay'ın hazırladığı tek listeyle gidildi.

Ucuz başkanlığındaki yönetimde genel sekreterlik ve saymanlık görevlerinde de bulunan Sunay, oy çokluğuyla seçilirken, aynı zamanda TURAB'ın ilk kadın başkanı oldu.

Sunay, konuşmasında, ülke ve millet için çalışmayı hedef alan kişiler olduklarını kaydederek, "Millet olarak birliğimizi koruduğumuz müddetçe her türlü zorluğu yenebiliriz. Bu manada ülkemizin çevre ülkeleri ile olan bağlarını güçlendirmesi gerekmektedir. Önümüzdeki 2 yıllık dönemde TURAB’ın hedefi, Afrika ve Körfez ülkelerine ticaretimizi geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktır. Bu dönemde bana ve ekibime güvenen başta tüm üyelere teşekkürümü sunuyor, üstlendiğimiz bu ağır görevi en iyi şekilde yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmamasını istiyorum" ifadesini kullandı.

Canan Sunay başkanlığındaki yönetim kurulunda Ahmet Hamidi, Adem Erol, Armağan Öner, Emrah Deniz, Fahri Kuş, Ferudun Yavuz, Hamdi Gökalp, Jan Taşçı, Matin Altınsoy, Nejdet Kılıç, Özgür Güler ve Tarik Ciğer yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden TURAB'da Canan Sunay dönemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 11 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TURAB'da Canan Sunay dönemi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı