Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Tur gitti takım geldi

İKİ ayrı Fenerbahçe izledik.. İlk yarı çok erken yenen bir gol ve çok erken gelen bir sakatlık vardı..

Orta sahada Selçuk-Mehmet Topal-Mehmet Topuz üçlüsünün etkisiz oyunu, sert Rus oyuncularının iyi top saklaması ve bozuk zemin Fenerbahçe’nin istediği oyun temposunu yakalamasını engelledi..
İkinci yarıda Mehmet Topal’ın direğe takılan harika vuruşu hem tribünleri hareketlendirdi hem de takımı.. Alex girdikten sonra, Fenerbahçe kendi sahasına kapanan rakibi karşısında oyunu kanatlara yaydı ve istediği golü buldu.. Spartak 10 kişi kaldıktan sonra maç tek kaleye döndü.. Sayısız gol pozisyonu buldu Fenerbahçe.. Sayısız şut, orta, paslaşma..

Bakış farklı değildi

Mehmet Topuz’un ikinci yarıdaki müthiş temposuna Mehmet Topal ve zaman zaman Gökhan eklendi. Hasan Ali çok sayıda orta yaptı.. Son dakikada Alex’in pasına Sow vurabilse belki tur da gelecekti.. Sow’u yine de çok beğendiğimi ekleyeyim.. Her iki mücadeleye kafa uzattı, sürekli rakiplerini zorladı.. Buna karşın Kuyt çok etkili olamadı..
Fenerbahçe’nin dünkü karşılaşmaya bakışı farklı olmalı.. Bu takım Galatasaray, Elazığ ve Spartak maçlarında 10 kişilik rakiplere karşı istediği sonuçları alamadı, sahan boynu bükük ayrıldı.. İlk kez dün gece tüm takım canla-başla oynadı.. Seyircinin coşkulu desteğini arkasına alarak tur için ellerinden geleni yaptılar ama olmadı..

Çekişmeler bırakılmalı

Bu maçtan sonra camia artık takım içindeki çekişmeleri bırakmalı.. Tam bir bütünleşme olmalı.. Futbolcular her maçta dünkü ikinci yarı gibi oynamalı.. O zaman Fenerbahçe istenen futbolu oynama yönünde hızla ilerler..
Aykut Kocaman’a yönelik eleştiriler her zaman olabilir.. Fatih Terim bile eleştiriliyor bu ülkede.. Elbette Kocaman da puan kayıplarında ya da elenişlerde sorumlu tutulacaktır..

Sonuç farklı olabilirdi

Dün devre arası Selçuk’u çıkarıp Cristian ya da Alex’i almalıydı örneğin.. Çünkü Selçuk gününde değildi ve öyle anlarında aklı tribünde olduğu için çok hata yapıyor.. Kocaman, bu değişikliği daha erken yapsa sonuç farklı olabilirdi..

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI