Gündem Haberleri

  Tüpgaz faciasında satıcı tutuklandı

  Hürriyet Haber
  17.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kulaksız'da, 6 kişinin öldüğü faciadanın ardından, gecekonduya getirdiği tüpü bağlamadan bırakan Totalgaz Hasköy Bayii İlyas Çakmak, ölüme neden olduğu iddiasıyla, dün tutuklandı.

  Sattığı tüpü monte etmesi gereken Çakmak, dün Beyoğlu Savcılığı'na çıkarıldı. Tedbirsizlik, dikkatsizlik ve meslekte acemilik yüzünden ölüme neden olduğu iddiasıyla Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen tüpçü tutuklanarak Bayrampaşa Cezaevi'ne konuldu.

  Babası üzerine kayıtlı olan bayiyi işleten Çakmak iddiaları reddederek ‘‘Tüpü kendimiz monte etmek zorundayız. Ancak önceki gün götürdüğümde Efkan Güncü, ‘Ev kalabalık. İftara hazırlanıyoruz. Kendim yapabilirim' diyerek beni içeriye almadı. Bazı müşteriler de yedek tüp alıyorlar. O zaman da monte etmeden gidiyoruz. Babamla birlikte yıllardır, tüpgaz bayiliği yapardık. Ancak cezaevinden çıktıktan sonra bu işi bırakacağım‘‘ dedi. Bu arada İlyas Çakmak'ı savunmak için savcılığa gelen Totalgaz'ın avukatı, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakıp, adliyeden ayrıldı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı