ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Tunuslu öğrenciler Çukurova Üniversitesi’nde yaz okuluna katıldı

DHA
27.08.2018 - 11:38Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Dış İlişkiler Birimi Tarafından Tunus Üniversiteleriyle akademik ve bilimsel işbirliğinin artırılması ve öğrenci değişiminin teşvik edilmesine yönelik düzenlenen faaliyetler kapsamında Tunus Yaz Okulu programının bu yıl dördüncüsü düzenlendi.
ÇÜ Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin koordinatörlüğünde ziraat alanında İngilizce “Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Yaz Okulu” gerçekleştirildi. Yaz okuluna Tunus’un 4 farklı üniversitesinden 9 lisansüstü öğrenci katıldı.
Çukurova Üniversitesi “Biyoteknoloji” temalı yaz okulu duyurusu ve başvuru işlemleri Tunus Yüksek Öğrenim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı Uluslararası İşbirliği Genel Direktörlüğü ve YÖK ile yapılan ortak çalışmayla yürütüldü. Başvuru sonucunda Carthage, Sousse, Manouba ve Monastirüniversitelerinden biyoteknoloji ve moleküler biyoloji konusunda çalışan master ve doktora düzeyinde 8 öğrenci seçildi. Programa, ayrıca Carthage Üniversitesi’nden Çukurova Üniversitesi’ne araştırma yapmak için gelen bir doktora öğrencisi ve Çukurova Üniversitesi’nde eğitim gören misafir Türk öğrenciler de davet edildi. Katılımcı öğrenciler Çukurova Üniversitesi’ndeki programlarının ilk günü Rektörlük Senato Salonu’nda yapılan tanışma toplantısında Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile tanıştı. Dış İlişkiler Birimi’nde yapılan oryantasyon toplantısında Tunuslu misafirlere Çukurova Üniversitesi, kampüste yaşam ve program içeriği hakkında bilgilendirme yapıldı. Tunuslu öğrenciler ayrıca Uluslararası Öğrenci Ofisi’nde düzenlenen toplantıya katılarak Çukurova Üniversitesi’nin uluslararası öğrenci kabul koşulları ve prosedürüne ilişkin bilgilendirildi. 
SERTİFİKA VERİLDİ
Program sonunda sertifika töreni Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Dış İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan, Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yıldız Aka Kaçar, Tunus Yaz Okuluna eğitimci olarak katkıda bulunan Prof. Dr. Rüştü Hatipoğlu, Prof. Dr. Nebahat Sarı, Prof. Dr. Osman Gülnaz, Doç. Dr. İlknur Solmaz, Doç. Dr. Mukaddes Kayım ve Dr. Öğretim Üyesi Fatmagün Aydın’ın katılımıyla Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezinde düzenlendi. Yaz Okulu Programına katkıda bulunan eğiticilere teşekkür sertifikalarını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan verirken Tunuslu öğrenciler yaz okulu katılım sertifikalarını Prof. Dr. Harun Arıkan’dan aldı. Yaz Okulu Programının sonunda Çukurova Üniversitesi Kayıkhane Tesislerinde düzenlenen kapanış yemeği sonunda çekilen anı fotoğrafıyla etkinlik son buldu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tunuslu öğrenciler Çukurova Üniversitesi’nde yaz okuluna katıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Eylül 2018, Cuma
 • İmsak
  04:58
 • Guneş
  06:18
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  16:04
 • Akşam
  18:46
 • Yatsı
  20:00
Sayfa Başı