"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Tunus’daki ‘ucube’

TUNUS Caddesi’nde bütün emsal ve kat yükseklik planlarına aykırı bir inşaat son hızıyla devam ediyor.

Acıbadem Hastanesi olacağı söylenen bu inşaat yasal kat sınırı olan 10 katı çoktan geçip 15. kata çıktı bile, gidişata bakılırsa daha da çıkacaklar. Caddedeki diğer binaların yanında dev gibi kalıyor.
Ayrıca Kocatepe Camisi görünümlü Ankara silüetini de bozuyor.
Üstelik Melih Gökçek’in bütün Eskisehir Yolu’na çıkışları Tunus Caddesi’ne taşımasıyla zaten günün hemen-hemen her saati çok yoğun olan bu caddenin ilerde hastane olacak bu inşaatın getireceği trafik yükünü de kaldırması imkansız. Bütün planlara aykırı ve meclise çok yakınken son hızla devam eden bu yapıyla ilgilenilmesini istiyoruz.
K.B.

Otoparklar Ankaragücü’ne çalışıyor


BÜYÜKŞEHİR Belediye Meclisi’nde alınan bir kararla Kurtuluş çok katlı otoparkının Çankaya Belediyesi’nden Büyükşehir’e devri kabul edilmiş.
Türk Eğitim Derneği (TED) uhdesinden bir süre önce Çankaya Belediyesi’ne geçen otopark ilk zamanlar çeşitli aksamalar yaşanmasına rağmen bugün tıkır tıkır çalışır halde... Belediye, otopark ücretini de makul seviyede tutuyor. Büyükşehir’in sorumluluğundaki otoparklar, önceleri Ankaraspor şimdilerde ise Ankaragücü’nün gelir kaynağı oldu. Ve oralarda park ücretleri çok yüksek. Çankaya Belediyesi’nin bakım yaptığı ve hizmete sunduğu Kurtuluş otoparkı Büyükşehir’in iştahını kabartmış ki, meclisten böyle bir karar çıktı. Ankaragücü’ne yeni kaynak yolda demektir. Başkan’ın bu kulüple bağları malum!.. Kamu yararı mı, o da ne? Diğer otopark gelirleri de, hep aynı takıma yönlendirildi. (Mesela AŞTİ otoparkları) İlçe Belediyelerinin başarılarına ve kâr getiren işlerine Büyükşehir’in göz dikmesi el koyması bundan...
Çetin TOROS

GÜNÜN UYARISI


ANKARA Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Çankaya ilçe sınırları içindeki bazı cadde ve sokakları otoparka çeviren kararının (ANFA’ya devredilmesi) yürütmesini durdurdu. Otopark uygulaması ile halktan hala para toplayanlar suç işliyorlar. Böyle bir şeyle karşılaşan vatandaşlarımız polisi arayabilir.
(Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık)

Saat&Saat’den açıklama


“ERTESİ gün iade yapılmazmış!” (12.5.2011) başlıklı Orhan Bayram imzalı yazıya Saat&Saat firmasından, kurumsal iletişim direktörü Emel Sevinç Özboy şu bilgiyi gönderdi:
“Tüketicimizin şikayet mektubu daha önce Erkan Çelebi’ye gönderilmiştir. Durum 10.05.11 tarihinde Erkan Çelebi tarafından firmamıza bildirilmiş ve firmamız da aynı gün tüketicimizin saatini iade almıştır. Ve bunun bilgisi Erkan Bey’e verilmiştir. Ayrıca tüketicimiz ile konuştuğumuzda bir yanlış anlaşılma olduğunun farkına varılmıştır. Bu şikayet köşenizde yeraldığında, tüketici iki gün öncesinde memnun edilmiştir. Bu durumun firmamız ismine vereceği olumsuz imajdan ötürü üzüntü duymaktayız.”

KISA... KISA...

ANKARA Barosu, İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği’nin düzenledikleri ‘Kayıt Dışı Ekonomi ve İstihdam’ konulu panel bugün 14.00’de Ankara Barosu salonunda yapılacak. Konuşmacılar; Av. Metin Feyzioğlu, Umut Oran, Saffet Açıkgöz, Mehmet Koç, Davut Özdemir, Kamil Özdemir, Prof.Dr. Osman Altuğ, Dr. Berra Kılıç, Av.Serkan Ağar.
X