TUNCELİ HABERLERİ

Tunceli'de terör operasyonu

AA / Haydar Toprakçı
29.02.2016 - 18:02Son Güncelleme :

- Tunceli Valiliği:"Kutu Deresi bölgesinde, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda, bomba yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi"

Tuncelide terör operasyonu
AA / Haydar Toprakçı

TUNCELİ (AA) - Tunceli'de bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda bomba yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından 28 Şubat tarihinde bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik Kutu Deresi bölgesinde operasyon düzenlendiği belirtildi.

Operasyonda bomba yapımında kullanılan çok sayıda malzemeyle 2 çuval tıbbi malzeme, çok sayıda kıyafet, yiyecek ve mutfak gereçleri, jeneratör, inşaat malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, terörist unsurlara yönelik bölgede huzur ve güveni sağlamak üzere halkında desteğiyle düzenlenen operasyonların kararlılıkla süreceği ifade edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tunceli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tunceli ilinden Tunceli'de terör operasyonu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 18 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tunceli'de terör operasyonu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı