Gündem Haberleri

  Tunceli'de canlı bomba alarmı

  DHA
  29.10.2007 - 15:00 | Son Güncelleme:

  Tunceli Kutuderesi’nde çembere alınan ve güvenlik güçlerinin kendilerine yaklaşmasını engellemek için çevrelerine mayınlardan tuzaklar kuran teröristler, kıskaçtan kurtulmak ve dikkatlerin başka yere çekmek için Tunceli kent merkezi ve ilçelerinde canlı bombalı intihar eylemleri düzenleme talimatı verdi.

  Eylem öncesi kentte plan yapmak için girmeye çalışan 1 kişi polis tarafından yakalandı. Tunceli Emniyet Müdürlüğü’nde tüm izinler kaldırılarak, biri kadın iki canlı bombacının yakalanması için büyük çaplı bir operasyon başlatıldı.

  Tunceli Emniyet Müdürü Osman Öztürk, bizzat yönettiği operasyon kapsamında tüm birimleri alarma geçirdi. Kent merkezinde bombalı eylem yapacağı tespit edilen 25-30 yaşlarında, 1.60 boylarında esmer kıvırcık saçlı ve elinde deri bir çanta bulunan kadın teröristin eşkali telsizle tüm birimlere bildirildi. Üzerinde büyük çapta patlayıcı bulunduğu belirtilen bombacı kadın teröristin yakalanması için geniş çaplı operasyon sürerken, kamu binaları, polis merkezleri, askeri lojman ve stratejik alanlara yaklaştırılmaması talimatı verildi. Tunceli’nin kent merkezinin yanı sıra ilçelerden birinde de eylem yapılacağı istihbaratı üzerine, ilçelerdeki tüm birimler uyarılıp, önlemler ün üst seviyeye çıkarıldı.

  Tunceli Emniyet Müdürü Osman Öztürk, sık sık telsizle tüm birimleri talimatlar verip, dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Bu arada canlı bombalı eylemin yapılacağı bölgenin keşfini yapmak için gelen ve yakalanan kişinin sorgusuna devam ediliyor.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı