Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tunceli’de 5 bin kişi Cumhuriyet için yürüdü

  Ferit DEMİR/TUNCELİ, (DHA)
  28 Ekim 2008 - 17:57Son Güncelleme : 28 Ekim 2008 - 17:58

  TUNCELİ’de Türkiye Cumhuriyet’nin kuruluşunun 85’inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen yürüyüşe 5 bin kişi katıldı. Yürüyüşe DTP’li Belediye Başkanı Songül Erol Abdil katılmadı.

  Tunceli'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu

  Yürüyüşe DTP’li Belediye Başkanı Songül Erol Abdil katılmadı.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 85’inci yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüşe Tunceliler büyük ilgi gösterdi. Devlet Hastanesi önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişi ellerinde Türk bayrakları ve valilik tarafından dağıtılan, ‘Ülkemi ve Cumhuriyeti çok seviyorum’ yazılı şapkalarla yaklaşık 2 kilometre yürüdü.

  Yürüyüşe Tunceli Valisi Mustafa Yaman, Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Beyazıt ve kurum müdürleri ile birlikte öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

  Gecen yıl vali ile birlikte Cumhuriyet Yürüyüşü’nde en önde yürüyen DTP’li Belediye Başkanı Songül Erol Abdil, bu yılki yürüyüşe katılmadı.

  Cumhuriyet Yürüyüşü nedeniyle kentte sıkı güvenlik önlemleri alınırken, bazı noktalarda kadın polislerin ellerinde makinalı tüfeklerle görev alması dikkat çekti. Slogan atılmayan yürüyüş Munzur Çayı kıyısındaki Celal Doğan Parkı’nda son buldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı