Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tunceli adı olumsuz yaklaşım

  Süleyman DEMİRKAN ANKARA
  19 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 19 Kasım 2009 - 00:44

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Tunceli’nin adının Dersim olması konusunda “Bence hiçbir sakınca yok. Tunceli adı zaten bir harekattan sonra konulmuş. Bir olumsuz çağrışımı da var” dedi.

  Eski partisi CHP’yi “Tek parti karanlığına dönmek”le eleştiren Günay, şunları söyledi:

  Ankara Türkçe mi

  Her şey Türkçe olacak dersek, Türkçe olmayan bir dolu isim sayabilirim size. Bugün Türkçeleşmiş gibi hissediyoruz ama günlük Türkçe’de karşılığı yoktur. Ankara’dan başlayarak çok örnek verilebilir. O yüzden yöre halkının gönlünü alabilecek, acıları bu kadar kolay unutabileceklerse, hemen yapalım. Dersim,
  Gümüşkapı anlamına geliyor.

  Onur Öymen’in verdiği örnek çok talihsiz oldu. Özür dilemek gibi bir erdemi göstermek yerine, direnmeleri de CHP’yi gittikçe o tek parti tarihinin derinliğine doğru çekiyor. Zaten partideki demokratik muhalifler bizlerdik. O sesi tasfiye ettiler. O yüzden şimdi tek parti döneminin derinliklerine, karanlıklarına doğru batıp gidiyorlar.

  Değişmedim

  Ben o partide dururken neye inanıyor ve söylüyorsam, bugün de burada aynı şeylere inanıyor ve söylüyorum. Çizgimi değiştirmedim, demokratım, halkçıyım, sosyal adaletten yanayım, Avrupalı ve Batılı anlamda sosyal demokratım. Şimdi aynı inançlarımı AK Parti’de yüksek sesle, cesaretle savunuyorum.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı