« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuncay'dan Volkan'a: Sana gol atmayı özlemişim

A Milli Takımın bugün sabah yaptığı antrenmanda futbolcuların neşeli olması, çalışma boyunca oyuncular arasında ilginç diyalogların yaşanmasına neden oldu.

Övünç ÖZDEM-İstanbul / DHA
SON GÜNCELLEME

A Milli Takım'da neşeli idman  / Foto Galeri

Antrenman başlamadan önce son hazırlıklarını yapan Ay-yıldızlı oyunculardan Emre Belezoğlu, sol dirseğinde bulunan bandajı takım arkadaşlarına gösterirken araya giren Hakan Şükür'ün, "Dikkat et Emre. Kolunu fazla uzatma. Yanlış anlaşılacak" demesi günün ilk espirisi oldu.

TERİM UYARDI

Yaşanan gülüşmelerin ardından başlayan antrenmada Terim, futbolcularına sıkı sık uyarılarda bulundu. Bu uyarıların en dikkat çekeni ise bir pozisyon sırasında Emre Aşık ve Servet'in Ümit Karan'ı kaçırmaları sonrası yaşandı. Necati'nin yaptığı orta sonrası Servet ve Emre'nin arasından sıyrılan Karan topu ağlara gönderememesine rağmen oyun durduran tecrübeli teknik adam iki stoperine "Bu pozisyonda neden alan savunması yapıyorsunuz?" diyerek hatalarını anlattı.

Terim, uyarılarını şu cümlelerle sürdürdü.
"Hayatınız boyunca alan savunması mı oynayacaksınız? Rakibinize yakın olup ilk önce onu durdurmayı düşünmelisiniz. Top tek başına gol olmaz. Onu kaleye atacak biri lazımdır. Ama siz o futbolcuyu durdurursanız gol olmaz. Önce rakip forveti durdurun."

Terim, bu sözlerinin ardından ceza sahasında duran forvet ve defans oyuncularına hareket etmemelirini ve Necati'nin orta yapmasını söyledi. Necati'nin auta giden ortalarını şaşkınlıkla izleyen milli oyuncular, Fatih Terim'in şu sözlerinin ardından antrenmana devam ettiler: "Bakın top auta gidiyor. Çünkü ona kimse vurmuyor. Rakibinizi durdurursanız topa yine kimse vuramayacaktır."

TUNCAY: SANA GOL ATMAYI ÖZLEMİŞİM

Çift kale maçın ardından yapılan şut çalışmasında da Volkan'ın koruduğu kaleye gol atan Tuncay, attığı golün ardından eski takım arkadaşına dönerek" Sana gol atmayı özlemişim Volkan" dedi.

ARDA: SELÇUK İNAN GALATASARAY'DA

Günün son esbirisi ise Arda Turan'dan geldi. Arda, antrenman sonrası koşu yaptığı Hakan Şükür ve Selçuk İnan ile birlikte tesislere girerken basın mensuplarına dönerek, "Selçuk İnan Galatasaray'da.Genç futbolcu sarı-kırmızılı kulüp ile üç yıllık mukavele yaptı. Sözleşme Milli Takım kampında imzalandı" diyerek, merak uyandırdı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz