« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tuna'nın hedefi liderlik

Geçen sezon devre arasında Beşiktaş'tan transfer olan Tuna Üzümcü, devreyi ilk sıralarda bitirmek istediklerini bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Taraftarlar arasındaki gerginliğin bu maçı biraz daha özel kıldığını dile getiren Tuna, “Bursaspor açısından Beşiktaş maçı çok önem taşıyor. Bu da biz futbolcuların maça daha yüksek derecede konsantrasyonumuzu sağlıyor. İyi maç olacağına inanıyorum. Geçtiğimiz sezon da aynı şekilde böyle bir atmosferde oynadık ve berabere kaldık. Baskın olan taraf bizdik” dedi.

Tuna Üzümcü, geçen sezona dek iki takım taraftarlarının da deplasman maçlarına alınmadığını, ancak bu durumun bu sezon düzelmesini dilediklerini vurgulayarak, “Futbol, taraftar olunca daha güzel. İki taraftar grubunun karşılıklı atışması atmosferi daha da güzelleştiriyor. İtici güç olan taraftarımızın Beşiktaş maçında tribünde yer almasını isteriz” diye konuştu.

Bir gazetecinin, “Bir haftalık ara takım için faydalı oldu mu?” sorusuna tecrübeli futbolcu, “Bu aralar avantaj da olabilir dezavantaj da. Bizim için avantaj oldu. Kayseri deplasmanından yenilgiyle dönmemiz nedeniyle moral bozukluğu oldu. Bu arayı iyi değerlendirdik, üzerimizdeki kötü atmosfer kalktı” diye cevapladı.

Tuna Üzümcü, “Sert oynayan takımlar karşısında Bursaspor zorlanıyor. Acaba fair-play sıralamasında üst sıralarda yer almak mı bunda etken oluyor?” sorusuna ise “Hayır bizim kendi oyun karakterimiz var. Bunu tam olarak yansıttığımızda kötü de oynasak puan veya puanlar alabiliyoruz. Bunu yansıtamadığımız zaman ise sonuç istediğimiz gibi olmuyor” yanıtını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz