Gündem Haberleri

  Tunalı Hilmi'de büyük pazarlık

  Fevzi KIZILKOYUN/ANKARA
  07.06.2013 - 13:04 | Son Güncelleme:

  Ankara'daki eylemlerin ilk gününde Şili Meydanı ve Atatürk Bulvarı Tunalı Hilmi Caddesi geçişi başta olmak üzere Kuğulu Park çevresinde 4 TOMA ve çok sayıda çevik kuvvet polisi gönderilmişti. Atatürk Bulvarı üzerinde yapılan müdahalenin etkisi Kuğulu Park'ta yoğun şekilde hissedilmiş olmasına rağmen, ilk gün parka doğrudan müdahale edilmemişti.

  Caddenin hemen başlangıcında bulunan ve göstericilerin çadır kurup pankart astıkları Kuğulu Parka giden 100 kadar çevik kuvvet polisi etrafta güvenlik önlemi aldı. Polis amirleri gençlerle konuşarak pankartların indirilmesini istedi. Gençler bu talebi olumlu bularak pankartları kaldırdılar.

  ÇADIRLARI BÖYLE KALDIRDILAR / FOTO GALERİ

  İki gün önce çevik kuvvet doğrudan Kuğulu Park'taki eylemcilere yoğun biber gazı ile ağır bir müdahale gerçekleştirdi. Müdahaleden çevredeki Random, Kıtır ve Üst Kat başta olmak üzere işletmelerde yer alan ve eylemle ilgisi olmayan kişiler de doğrudan etkilendi. Biber gazı kapsülü başına isabet ettiği için yaralanan 2 kişinin yanı sıra pek çok vatandaş gazdan etkilendiği için geçici rahatsızlıklar geçirdi. Söz konusu işletmelerin içinde ve çevresinde çevik kuvvet bazı eylemcileri gözaltına aldı. TOMA'lar Kuğulu Parkın içine ve Tunalı Hilmi Caddesi üzerindeki eylemcilere yüksek tazyikli su ile müdahale etti. O günden itibaren cadde eylemciler tarafından Tomalı Hilmi Caddesi olarak adlandırılıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı