"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Tunalı’daki otopark rezaletini kim görür

28 Ağustos Salı, 13.30’da sadece üç dakika süren bir iş için Seğmenler Pasajı’nın önüne ikinci sıra olarak parketmek zorunda kaldım.

Çünkü Tunalı’da bütün birinci sıra park yerleri otoparkçılar tarfından gaspedilmiş durumda... İşimi son hızla halledip döndüğümde bir bayan trafik polisinin ceza yazdığını gördüm, karşı kaldırımdan seslenip, yazmamasını rica ettiğim halde, trafiği aksattığımı söyleyerek 70 lira ceza yazdı.
Oysa tam önümde 06 BZ 872 plakalı bir Audi duruyordu fakat bayan memur onu görmemezlikten geldi. Ben söz konusu aracın başında bekleyen kişiye “Size neden yazılmadı” dediğimde bana gayet kaba bir tavırla “Bize yazamazlar, sen kendi işine bak” diye cevap verdi.
O araç trafiği aksatmıyor mu? Kaldı ki 25 metre ötede taksiler ikinci sıra halinde parketmiş, bekleme halinde trafiği aksatıyorlardı.
Ankara’da maalesef polislerin gücü sadece sade vatandaşa yetiyor.
Taksiler ve ‘bir takım araçlar’ cezalardan muaf..
Ayrıca, yargı durdurduğu halde neden bütün caddelerde ‘paralı otopark’ uygulaması devam ediyor?
Çankaya’nın bütün caddeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından paralı otoparka çevrildiği için biz sade vataşlar ya yer bulamıyoruz ya da haksız ceza ödüyoruz.
F. BAĞCI


Ziraat Bankası’nda açıklama

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nden bir bilgi notu aldık.
28 Ağustos 2012 tarihli Hürriyet Gazetesi’nde köşenizde yer verdiğiniz okuyucu mektubunda belirtilen Ulus şubemizin tadilatı devam ettiği için müşterilerimize aynı binanın üst katlarında hizmet vermeye devam ediyoruz. Buradaki amacımız şubeyi mevcut lokasyonundan uzaklaştırmadan şubenin üst katlarında hizmetini devam ettirmesi, alt katlarında tadilat çalışmalarının sürmesidir. Böylelikle müşterileri farklı şubelere yönlendirmeden alıştıkları lokasyonda hizmet vermeye devam etmeyi amaçladık. Tadilat çalışmalarımız nihayete yaklaşmıştır. Kısa bir süre sonra müşterilerimize adı geçen şubemizde çok daha konforlu ve hızlı bir şekilde hizmet sunulmaya başlanacaktır. Yapılan tadilat çalışmaları yukarıda da belirtildiği üzere müşteri odaklı Bankacılık hizmetinin verilmesine olanak sağlamaktadır.

AMACIMIZ NE

Ziraat Bankası olarak amacımız tüm müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve onların memnuniyetini azami seviyede tutmaktır.
Bankacılık, çok dinamik, değişime çok hızlı ayak uydurabilen, hizmet ve ürün anlamında hiçbir zaman güncelliğini yitirmeyen bir sektör. Bu nedenle yaptığımız projelerimizin de geleceğe dönük, yarınların planlarıyla entegre olması gerekiyor. Biz Ziraat Bankası olarak hayata geçirdiğimiz Banka müşterisi hizmet modeli ile müşterilerimize sunduğumuz çağdaş bankacılık standartlarını yarınlara taşıma amacındayız.

DEĞİŞİM DÖNÜŞÜM

Bankamız gerçek anlamda bir değişim dönüşüm projesinin içinde. Bu amaçla tüm şubelerimiz hem görsel hem de teknoloji olarak yenileniyor. Farklı bir konsept oluşturuluyor. Diğer taraftan şubeler ihtisaslaşarak, oluşturduğumuz standartlar ışığında müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına hem mimari hem de teknolojik bir takım değişikliklere ihtiyaç duyulmuştur ki, gerçekleşmesi planlanan çalışmalar layığı ile yerine getirilebilsin.
Bu anlamda segmente edilen müşteriler, cirolarına göre kendilerine tahsis edilen şubelerde hizmetlerden yararlanmaya başlamıştır. Böylece konularında uzman çalışanlarımızın müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm finansal çözümleri en kısa sürede sunmaları amaçlanmıştır.

 

15 sporcuya 17 idareci

DP Genel Başkan Yardımcısı ve Halter Federasyonu eski Başkanı Kenan Nuhut’un, Londra Olimpiyatlarında hezimete uğrayan Halter Federasyonu Başkanı’nın istifa etmesi gerektiğini söylerken “Londra olimpiyatlarından madalyasız dönen Federasyon, Bükreş’e sporcudan çok idareci götürüyor. Yıldızlar Avrupa Şampiyonasına 8’i erkek 7’si bayan olmak üzere 15 sporcu götürüyor. Bükreş’e giden idareci sayısı ise 17. Bu, büyük bir savurganlıktır” diye tepki gösterdiğini...

X