MERSİN HABERLERİ

Tuna: “Toroslar, Sağlık Alanında Çok Yönlü Hizmet Veren Bir İlçe Olacak”

IHA
26.02.2015 - 09:58Son Güncelleme :

TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANI HAMİT TUNA, TOROSLAR BELEDİYESİ TARAFINDAN SAĞLIK BAKANLIĞI’NA KORUKENT MAHALLESİ’NDE TAHSİS EDİLEN 232 DÖNÜM ALANDA BAŞLATILAN BİN 253 YATAKLI MERSİN ENTEGRE SAĞLIK KAMPÜSÜ İNŞAATINA GİDEREK, ÇALIŞMALARI İNCELEDİ.

IHA

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ilçede hizmet veren Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin yanı sıra yapımı devam eden Mersin Entegre Sağlık Kampüsü’nün tamamlanmasıyla Toroslar’ın sağlık hizmeti alanında çok yönlü hizmet veren bir ilçe olacağını söyledi.
Toroslar Belediyesi tarafından Sağlık Bakanlığı’na Korukent Mahallesi’nde tahsis edilen 232 dönüm alanda başlatılan bin 253 yataklı Mersin Entegre Sağlık Kampüsü inşaatına giderek, çalışmaları inceleyen Başkan Tuna, teknik ekipten bilgiler aldı. Tuna, burada yaptığı açıklamada, çalışma yol haritalarında bulunan sağlık, eğitim ve gençliğe büyük önem verdiklerini ve göreve geldikleri 11 yıldır bu doğrultuda çalışarak hizmetlerini hayata geçirdiklerini vurguladı. İlçe sınırları içerisinde daha önce Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin yapılması için de arsa tahsis ederek katkı sağladıklarını belirten Başkan Tuna, “Bölgemizin kalkınmasına vesile olacak bir diğer projede bin 253 yataklı Mersin Entegre Sağlık Kampüsü’dür. Bununla ilgili de Korukent Mahallesi’nde Sağlık Bakanlığı’na 232 dönüm arsa tahsis ettik. Kamu özel ortaklığı modeliyle yapılan bu projenin 3 yılda tamamlanması planlanıyor. Bölgemize büyük ölçüde katma değer sağlayacaktır. Aynı zamanda hastane çevresindeki arsaların değerinin daha fazla artmasını da sağlayacaktır. Ulaşım açısından da kolay olan bu verdiğimiz yerde yapılan hastanenin inşaat çalışmalarını sürekli takip ediyoruz. 700 işçinin çalıştığı bu projenin inşaatının hızlı bir şekilde tamamlanarak en kısa zamanda hizmete sunulacağına inanıyoruz. Bu hastanenin bölgemize kazandırılması için yıllardır büyük uğraşlar verdik. Bin 253 yataklı Mersin Entegre Sağlık Kampüsü’nün de bölgemizde hizmet vermesiyle Toroslar, sağlık hizmeti alanında çok yönlü hizmet veren bir ilçe olacaktır. Çalışma yol haritamızda bulunan sağlık hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirmenin mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Tuna: “Toroslar, Sağlık Alanında Çok Yönlü Hizmet Veren Bir İlçe Olacak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 09 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tuna: “Toroslar, Sağlık Alanında Çok Yönlü Hizmet Veren Bir İlçe Olacak” haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:03
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı